Bir Tarafı Lastik Diğer Tarafı Örnekli ModelBugün kıvrılmayan yapıda hem lastik olabilen hemde örgülerde model yerine kullanılabilen bir örneğe yer verdim. Modelin bir tarafı fantezi lastik görünümünde iken diğer tarafı normal model görünümünde. İhtiyacınız olan tarafını kullanabilirsiniz.

Modelin yapımı için tekli sayılarda ilmek hazırlayın. Önce arka taraftan örgüye başlıyoruz. Önce kenar ilmeğini alıp ipi arkaya alın ve bir ilmek örmeden atlatın. Sonra bir kez ipi şişe dolayın.

Bir ilmek düz örün. Önce bir ilmek örmeden atlatıp bir kez ipi dolayarak artırma yapın ve bir ilmek düz örün. Bu şekilde sırayı tamamlayın. Örgünün ön tarafını çevirin.

Kenar ilmeğini alıp ipi ön tarafa alın. 2 ilmeği ters örerek kesin. Önceki sırada örmeden atlanan ilmeği bu sırada düz olarak örün. 2 ilmeği ters örerek kesin bir ilmek düz örün.Sponsorlu Bağlantılar


Ön tarafta bu şekilde sırayı tamamlayın. Örgünün arkasına geçince kenar ilmeğinden sonraki ilmeği örmeden atlatıp bir ilmek artırma yapın. Sonra bir ilmek düz örün.

Bu şekilde devam edip giden bir model. Bu anlatımda modelin arka tarafı fantezi lastik gibi görünüyor. Ön tarafı ise tamamen farklı bir model şeklinde görünmektedir.

Erkek örgüleri, bebek örgüleri ve lastik için kullanabilirsiniz. Kullandığım ip biraz kalın dokulu ve 4 numara şişle yaptığım için modelim çok belirgin ve hoş oldu.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir