Bir Sıra Tırabzan Bir Sıra Delik ile Çok Şık Tığ ModelTığ örgü severler için farklı bir yapıma sahip olan örnek anlatacağım. Bugün ki modelimiz belirli döngüler halinde tekrardan ibarettir. Sadece trabzan ve zincir ile çok hoş bir model ortaya çıkıyor. Kendinizi kısıtlamadan her yere uygulayabileceğiniz bir modeldir.

Örgüye başlarken her zaman olduğu gibi zinciri hazırlamamız gerekiyor. Zincirden sonra ilk sırayı trabzan olarak yapıyoruz. Kullandığınız ipin kalınlığına göre bu sıradaki trabzanları ikili veya üçlü trabzan olarak yapabilirsiniz. 

İkinci sıraya geçtiğimiz zaman önce üç zincir çekelim. Zincirin yanına bir tane trabzan yapalım. Üç zincir çekin, bir trabzan atlayıp ikinci trabzana batın. Buraya bir trabzan yapın ama son ilmeğini kapatmayın.Sponsorlu Bağlantılar


Hemen yanına bir trabzan daha yapın ve son ilmeğini kapatmayın. Bu şekilde yan yana son ilmeğini kapatmadan üç tane trabzan yapın. Son kalan ilmekleri bir defada kapatarak tekrar üç zincir çekin ve aynı işlemleri tekrarlayın. 

Sonraki sırada beş zincir çekip aralara batıyoruz. Bundan sonra modelin tersini uygulayarak devam ediyoruz. Deliklerin tam ortasına üç trabzan yapıyoruz ve aralara bir zincir çekerek sırayı tamamlıyoruz.

Üç trabzanın üzerine üç tane yeni trabzan yapıyoruz. Aradaki birer zincirin üzerine tek trabzan yaparak dört ve katlarını tamamlamış oluyoruz. Tamamlanan modelin arasına iki zincir çekerek bir sıra delik oluşturun. Bundan sonrasında ilk baştaki işlemleri tekrarlayın.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir