Bir Örüp Bir Sökerek Yapılan Örgü ModeliBebek ve bayan örgülerinde kullanabileceğiniz tek ilmekle yapılan bir model ile karşınızdayım. Model tek bir ilmekle yapılırken modelin aralarında 4 ilmek ters var. Aradaki ters ilmekleri daha az kullanabilirsiniz. Robalı bebek örgülerine bu modeli uygulayabilirsiniz.

Modeli aynı benim gibi yapmayı düşünüyorsanız 5 ilmek ve katları ile ilmekleri hazırlayın. Ben modeli hazırlarken lastik örmedim ama bu model için önce lastik örmelisiniz.

İlk olarak ön taraftan örmeye başlıyoruz. Ben bu modelde kenar ilmeği kullandım. Önce kenar ilmeğini örmeden alıp 4 ilmek ters örün. Bir ilmek düz örüp 4 ilmek ters örün.

4 ters bir düz şeklinde sırayı tamamlayın. Örgünün arka tarafına geçince ilmeklerin tamamını düze çevirerek örün. Örgünnü üçüncü sırasında ön tarafta ilmekleri ters olarak örün.Sponsorlu Bağlantılar


Modelin arkasına geçince ilmekleri düz olarak örün. Modelin ön tarafına geçince kenar ilmeğini alın. 4 ilmek ters örün. İlk sırada düz ördüğümüz ilmeğe girip ilmekleri sökün.

Sökülen ilmeklerle beraber ilmeğin içinden girip bir ilmek çıkartın. Burada sökülen ilmeği düz olarak örerken sökülen ilmekleri de beraberinde topluyoruz.

4 ilmek ters örün. Beşinci ilmeğe gelince ilk sırada düz örülen ilmeğin içine girip şişteki ilmeği çıkartın. İlmeği sökerek düz örün. Bu ilmeği biraz uzun tutarak örün.

Örgünün arkasına geçince ilmeklerin tamamını ters olarak örün. Bundan sonra aynı şekilde ilk başlangıçta olduğu gibi devam edin.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir