Bir Günde Yap Tak OyasıŞıkır şıkır görünümü ile çok beğeneceğiniz aynı zamanda hemen yaparak kullanabileceğiniz bir tığ oyası yapımını paylaşıyorum. Özellikle tek renk yazmalarda kullanabileceğiniz bir tığ oya modeli.

Şeker gibi renge sahip tek renk yazma kenarı için metrelik taşlar kullanılmıştır. Yazma ile aynı renkte ip kullanmanız gerekiyor. Metrelik taşları 4-4 kare şeklinde keserek hazırlamalısınız.

Sonra bu kesmiş olduğunuz taşları zincir ile yazma kenarına çiçek şeklini vererek örmelisiniz. Bu tığ oya modelini canlı renklerdeki tek renk yazma kenarları için tercih etmenizi öneririm. Böylece metrelik taşlar daha dikkat çekici hale geliyor.

Tığ oyaları yapmadan önce mutlaka yazma kenarına tığ battı yapmalısınız. Böylece üzerine yapacağınız tığ oyalar daha güzel bir şekilde kendini gösterebilecektir.Sponsorlu Bağlantılar


Derya hanımın hazırladığı bu güzel tığ oya modelini görünce hemen sizlerle paylaşmak istedim. Umarım sizlerde beğenirsiniz. İsterseniz malzemelerinizi hazırladıysanız yapımına geçelim.

İlk tığ battıya girip 3 tane tırabzan yapın. 2 zincir çekip kesmiş olduğumuz kare parçaya girip 8 zincir çekip taşların diğer arasına batın. Sonra 8 zincir çekip sonraki boşluğa girin.

Bu şekilde 8 zincir çekerek 3 defa sonraki boşluğa girerek etrafını dolanın. Sonra 2 zincir çekerek yazmanın üzerindeki tığ battısında 5 tane atlayıp tekrar aynı yere 3 adet tırabzan yapın. Bu işlemi tekrarlayarak devam edin.

Gördüğünüz gibi yapması da anlatması da çok kolay. Dilerseniz alt kısma eklediğim Derya hanımın anlatımlı videosunu izleyerek bu kolay tığ oya modelini kolayca yapabilirsiniz.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.