Bir Günde 28 Bin İzlenen Çimen Örgü ModeliBir günde 28 bin izlenme ile izleme rekorları kıran çimen örgü modelini nasıl yapacağınızı anlatacağım. Farklı görünümü ile çok beğeni aldı. Modeli lastik olarak kullanmayı düşünebilirsiniz. Ama lastik gibi esneyen bir yapıya sahi değil bunu da göz önünde bulundurmalısınız.

Modeli örerken iki ve katları ile yapmanız gerekiyor. İlk olarak ilmekleri arka taraftan tamamen ters olarak ördüm. Ön tarafa geçince kenar ilmeğinden sonra bir ilmek dolayın ve iki ilmeği birlikte düz örün.

İpi şişe bir kez dolayıp aynı iki ilmeğin ilkini düz olarak bir kez daha örün. İpi bir kez dolayın iki ilmeği birlikte düz örüp ipi şişe dolayın ve ilk ilmeği bir daha örerek devam edin.Sponsorlu Bağlantılar


Modeli benim söylediğim şekilde çiftli sayılarla başlarsanız aynı anlattığım gibi denk gelecektir. Modelin arka tarafına geçince kenar ilmeğini alıp bir ilmek ters örün. Ön sırada dolayarak artırdığımız ilmeğin önündeki üç ilmeğin ilk ikisini birlikte ters örün.

Sonra ilmekleri ikişerli olarak ters örerek kesin. Ön tarafta artan ilmekleri arka tarafta bu şekilde eski sayısına getirmiş olun. Ön tarafa geçince kenar ilmeğini alın ve bu defa bir ilmek daha düz örüp sonra modele geçin. 

Bu şekilde modeli kaydırmış olacağız. Önce bir kez ipi dolayın sonra iki ilmeği önce düz örüp toplayın ipi şişe dolayıp sonra ilk ilmeği bir kez daha düz örün. Aynı modelin başlangıcındaki işlemleri bu defa kaydırarak devam edin.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir