Bir Anda Üreyen Tığ Örgü ModeliÖrgü örenler genel olarak modellerin kolay olmasını aynı zamanda çok çabuk örülüp bitmesi isterler. Bugünkü model oldukça kolay ve bir anda örülüp biten bir yapıya sahip. Yelek ve etol şal için değişik bir seçenek olabilir. 

Modele başlarken önce 4 ve katları olarak zincir ayarlayın. Sonra 3 zincir çekip geri dönün. İlk zincire batın ve üç defada örülen bir tırabzan yapın. Hemen yanına hiç ara vermeden aynı şekilde üçlü tırabzan yaparak devam edin. 

4 ve katları olacak şekilde bu tırabzanları bir sıra olarak örün. Sırayı bitirince 15 zincir çekip geri dönün. İlk başlangıç ilmeğini saymadan 4 tırabzan sayıp batın. Buradan aldığınız ilmeği zincirin içinden geçirip kapatın. Sponsorlu Bağlantılar


Tekrar 15 zincir çekin ve dördüncü tırabzana batıp zincire sabitleyin. Bir sıra 15 zincir çektiğimiz delikleri oluşturarak tamamlayın. Sırayı bitirip diğer sıraya geçişte önce 7 zincir çekin ve geri dönün. İlk deliğin çevirip 8 şeklini verin. 8 şeklini alan deliğin üst bölümüne girin ve buraya 3 tane sıkı iğne yapın. 

Araya bir zincir çekip diğer deliğe geçin. Diğer deliği de aynı şekilde çevirip burun ve üstte kalan deliğin içine 3 tane sıkı iğne doldurun. Aralarda birer zincir çekmeyi unutmayın. Diğer sıraya geçişte 3 zincir çekin ve deliklerin üzerindeki 3 tane olan sıkı iğnenin üzerine 3 tane üçlü tırabzan yapın.

Aradaki bir zincirin üzerine dördüncü tırabzanı yapın. Deliklerin üzerine 3 tırabzan aradaki zincirin üzerine bir tırabzan yaparak devam edin. Bundan sonrasında 15 zincir çekip dördüncü tırabzana batarak bir sıra delik oluşturun.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir