Bimden Aldığım İple Hazırladığım Yelek ModeliBugün bim marketlerde satılan iplerden aldım ve hemen ajurlu yelek modelinin yapımında denemek istedim. Oldukça bilinen ajurlu bir yelek modeli ile birlikteyiz.

Yelek modeli 9 ilmekle yapılıyor.Aralarda birer tane ters ilmek kullandım. Önce lastik hazırlayın. Sonra ilmekleri örgünün arka sırasına ters olarak örün. Ön sırada kenar ilmeğini alıp 2 ilmek düz örün. Sonraki iki ilmeğin yönünü çevirip birlikte kesin. Bir ilmek artırıp bir ilmek düz örün.

Bir ilmek artırıp iki ilmeği beraber örün. 2 ilmek düz örüp aradaki bir tane ters ilmeği örerek devam edin.Arka sırada ilmekleri aynen oldukları gibi örün. Ön sırada kenar ilmeğini alıp bir ilmek düz örün. Sonraki iki ilmeğin yönünü çevirip birlikte toplayın. Bir ilmek artırıp 3 ilmek düz örün.Sponsorlu Bağlantılar


Bir ilmek artırıp iki ilmeği birlikte toplayın. 1 ilmek düz örüp ters ilmeğe geçin. Örgünün tekrar ön sırasına geçince ilk ilmeği alıp sonraki iki ilmeğin yönünü çevirip birlikte örün. Bir ilmek artırıp 5 ilmek düz örün. Bir ilmek artırıp sonraki iki ilmeği birlikte toplayın.

Tekrar örgünün ön sırasına geçince kenar ilmeğini alıp bir ilmek düz örün. Bir ilmek artırıp bir ilmek daha düz örün. Sonraki iki ilmeğin yönünü çevirip birlikte toplayın. Sonraki ilmeği ters olarak örün. İki ilmeği birlikte toplayıp bir ilmek düz örün ve bir ilmek artırıp bir ilmek düz örerek ilk modeli bitirin.

Örgünün tekrar ön sırasına geçince bir önceki sırayı tekrarlayın. Artırmalar 7 sıra oluncaya kadar aynı şekilde devam edin. Bundan sonrasında örgünün ilk başlangıcındaki yapılan işlemleri tekrarlayın.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.