Bilinenin Dışında İlmek Atma TekniğiSizler için yeni modeller araştırırken daha önce hiç görmediğim tekniklere rastlıyorum. Bunu hemen sizlerle paylaşmak ve sizlere anlatmak istiyorum. Örgüye başlarken bilinen ilmek atma tekniğinin dışında yeni bir başlangıç gördüm. Yapımı çok kolay ama görünümü çok hoş oluyor.

Bu başlangıç tekniği ile sadece örgüye başlarken yapılan ilmek atma şeklini değiştirmiş oluyoruz. Bundan sonrasında haroşa veya lastik şeklinde devam etmelisiniz. Ben başlangıç modelinin görünmesi için devamını düz örgü ile ördüm. Ama düz örgü ilerlediği zaman kıvrılıyor.

Bu yüzden düz örgü ile devam etmenizi tavsiye etmem. Öncelikle ilmek atmak için bir miktar ip ayırın. Sonra ip yumağından gelen ipi parmağınıza dolayın. Ayırdığınız ipin olduğu kısmı baş parmağınıza çapraz bir ilmek olacak şekilde dolayın.

Bu çapraz ilmeğin içinden girip diğer parmağınızda olan ipi ilmeğin içinden geçirerek bir ilmek elde edin. İlk ilmeğin elde edilmesi çok önemli değil. Siz kendi tekniğinizi kullanarak ilk ilmeği şişe takabilirsiniz.Sponsorlu Bağlantılar


Sonra baş parmağa aynı şekilde bir ilmek dolayın. Şişi baş parmağa dolanan ilmeğin altından geçirip diğer parmağımızdaki ipi alarak geçirin. Bir ilmek elde etmiş olacaksınız.

Sonra baş parmakta bulunan ilmeği şişe takıp sıkıştırın. Sürekli ipi baş parmağa dolayın. Bir defa baş parmağa dolanan ilmeğin altından geçip bir ilmek çıkartın. İkinci defasında baş parmakta takılı olan ilmeği şişe geçirerek sıkıştırın. İstediğiniz sayıda ilmeğe ulaşınca örgüyü çevirip örmeye başlayın.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir