Beşi Bir Yerde Tığ Oya ModeliBeşi bir yerde tığ oya modelini aynı yerde topladım. 5 tane birbirinden şık tığ oya modelinden birisini mutlaka beğeneceğinizi düşünüyorum.

İlk tığ oya modeli çok hoş bir tek renkli yazma kenarına yapılmış Koyu tonlarda pembe renk olan yazma kenarına önce yeşil renkli tığ battı hazırlanmış. Sonra üzerine çimen kısmı yapılırken çiçek desenleri için alt zemin hazırlanmış. Sonra pembe renk ile 3 adet çiçek deseni yapılarak beyaz renk ile bir sıra sıkı iğne yapılmış.

İkinci tığ oya modeli yeşilin en güzel tonu olan yazma kenarına yapılmış. Yeşil renkli tek renk yazma kenarına en uygun renk sarı ve beyaz ikilisidir. Yazma ile aynı renkte tığ battısı ve çimen kısmı hazırlanmıştır. Sonrasında çiçek desenlerinin ortasındaki tomurcuklar yapılarak üzerine yaprak desenleri ile tamamlanmıştır.

Üçüncü tığ oya modeli ise içi dolu yazma kenarına kullanılabilir. Bu tığ oya modelinde çimen kısmı hafif bir model seçilerek örülmüş. Çimen kısmı örülürken çiçek motifleri için yaprak kısmı da aynı anda yapılmaktadır. Bu tığ oya modelinde çiçek desenleri gerçekten çok farklı ve çok hoş olmuş.

Sıradaki tığ oya modeli hem hafif hem kolay model sevenlere gelsin. Kullanılan çim modeli oldukça kibar ve kolay olmuş. Çiçek desenleri ve alt kısmındaki yaprak desenleri oldukça farklı ve ilgi çekici olmuş.

Sıradaki tığ oya modelinde sıkça kullanılan çim modeli tercih edilmiş. Çiçek desenleri için ayrıca bir desen kullanılmamış. Belli aralıklarla örümcek ile yapılan çiçek desenleri kullanılmış. Çiçek desenleri oldukça iri ve iddialı bir görünüme sahip.Sponsorlu Bağlantılar


Sıradaki tığ oya modeli benim favori modelim. Tomurcuk gül desenleri benim her zaman beğendiğim modeller arasında yer almıştır. Bu model ile ayrıca havlu kenarı yapabilirsiniz. Tomurcuk güllü tığ oya modeli için iki renk ipe ihtiyacınız olacak.

Son olarak mavi ve sarı tonlarının kullanıldığı dolgulu tığ oya modeline yer verdim. Bu tığ oya modelinin yapımında kullanılan yazma ile aynı renk ip sayesinde kibar ve sade bir model elde edilmiş. Derya hanımın tüm detayları ile anlattığı 5 adet tığ oya modelinin anlatımını alt kısımda bulabilirsiniz.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir