Beğeni Üzerine Bülbül Yuvası Tığ İşi Yelek YapımıAynı modelin üçgen olarak şal yapımını anlatmıştım. Bugün bülbül yuvası modelini yelek olarak hazırladım. Çok beğenildiği  için bu modeli kendi tecrübemi kullanarak yelek yapımına çevirdim. 3 boyutlu ve çeyiz için çok iyi bir seçenek olacaktır. Angora iple yelek modelini hazırladım.

Yelek yapımı için lastik kısımlarını su taşı şeklinde yaptığım 2 tırabzan 2 zincir 2 tırabzan şeklinde yapacağız. Her model için 2 tane bu modele ihtiyacımız olacak. Ön parçaları için lastik kısmına bir model daha ekleyerek ayarlamalıyız.38 beden hanımlar için 8 tane model koyabilirsiniz. Arka parça ise 17 model yapabilirsiniz. Sponsorlu Bağlantılar


Her beden için önlerde birer model arka tarafta ise 2 model fazla başlayabilirsiniz. Lastik kısmını tamamlayıp örgüyü yan çevirin. İlk tırabzanın içine batıp kenar lastiği için su taşı modelini yapın. 3 zincir çekip bir model atlayıp ikinci tırabzana batıp bir tırabzan yapın. Aralarda 3 zincir çekip aynı deliğe bir tırabzan daha yapın. Bir tırabzan atlayıp ikinci modele geçerek devam edin. 

Son olarak 2 tırabzan yapıp bitirdikten sonra 3 zincir çekip bu iki tırabzanın üzerine toplamda 8 tane tırabzan yapın. Araya 3 zincir çekip sonraki deliğe geçerek devam edilecek.

 


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir