Beğenerek Yaptığım Baharlık Örgü ModeliBenim beğenerek hazırladığım bu örgü modelini umarım sizlerde beğenirsiniz. Özellikle baharlık bayan örgülerinde kullanmanızı öneririm. Kullandığım ipi bu modele çok yakıştığını söyleyebilirim.

İlk olarak ön taraftan bütün ilmekleri düz olarak örüyoruz. Bunu sadece bir defaya mahsus olarak yapacağız. Sonra arka tarafa geçince kenar ilmeğini alın ve iki ilmeği düz örer gibi birlikte keser gibi örün.

İpi bir kez dolayın ve aynı ilmekleri bir kez daha düz olarak örün. Sonra bu ilmeklerin ilkini düz olarak örüp ilmekleri bırakın. Sponsorlu Bağlantılar


Sonraki iki ilmeği düz örer gibi kesip ipi dolayın ve bir kez daha örün. Sonra ilmeklerin ilkini düz örün. Bu şekilde sırayı tamamlayın. Tekrar ön tarafa geçince kenar ilmeğini alıp dörtlü olan ilmeklerin ilk iki tanesini örmeden atlayın. Kalan iki ilmeği düz örer gibi kesin. 

Örmeden atlanan ilmekleri örgünün arka tarafına alıp birlikte düz örerek kesin. Böylece artan ilmek sayısı eski sayısına dönmüş olacak. İlk iki ilmeği örmeden atlayıp sonraki iki ilmeği düz örer gibi kesin. İlk iki ilmeği örgünün sonuna geçirip birlikte düz örerek kesin.

Örgünün arkasına geçince tekrar aynı şekilde modeli tekrarlayacağız. Kenar ilmeğinden sonra iki ilmeği düz örüp ipi dolayın ve bir kez daha örün. Sonra ilk ilmeği düz örüp devam edin.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir