Bedeni ve Robası Ajurlu Bebek Yelek ModeliYapımı kolay ve şık bir roba modeli olan tamamı anlatımlı yelek modelini mutlaka incelemenizi öneririm. Hem roba kısmı hem alt beden kısmı ajurlu bir model ile yapıldığı için bir bütünlük sağlanmış.

1-1,5 yaş için uygun olacaktır. Yelek için roba kısmından 76 ilmek başlıyoruz. İsteğe göre 4 veya 5 sıra haroşa yapın. Sonra ön parçaları 15ilmek, arada artırmayı 1 ilmek, kolları 10 ilmek arkayı ise 22 ilmek  şeklinde ayrımlarını yapıyoruz.

3 numara misinalı şiş ve kartopu baby one ip kullanılıyor. Hem erkek bebekler için hem kız bebekler için bu roba modelini kullanabilirsiniz.

Roba kısmında bilinen v şeklinde ajurlu model kullanılmış. Bu ajurların yanında kare şeklinde haroşa kutular robaya farklı bir şirinlik katmış.Sponsorlu Bağlantılar


Roba bitiminde alt beden kısmına yan şekilde ajurlu bir örnek konulmuş. Bu roba modelinin altına istediğiniz başka bir modeli de kullanabilirsiniz.

Roba kısmında 20 sıra artırma kullanılmış. Daha küçük bir yelek yapmak için bu artırma sırasını 20 yerine 16 sıra yapabilirsiniz.

Daha büyük bir yelek yapmak için başlangıç sayısını artırmak yerine ajurlu kısımdaki artırmaları fazlalaştırın.

Yelek için 5 adet düğme kullanılmış. Kardeş örgüler kanalı iki ayrı video ile önce roba yapımını sonra alt beden bölümünü anlatmış.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir