Bebek Yeleğinde Kullandığım Haroşalı Döngüler ModeliÖrgü anlatımına ilk başladığım yıllarda hazırladığım robalı bebek yeleğinin modeli çok ilgi gördü. İşe ilk başlamanın acemiliği ile modeli çok hızlı anlatmışım. Bu yüzden tekrar anlatmam konusunda oldukça istek geldi. 

Bir izleyicim bu modeli yapacağını ve anlayamadığını söyledi. Bende bu modeli tekrar anlatmaya karar verdim. Bu model bayan yeleklerine dede kullanılır. Yaprak desenli olan modelin özelliği 3 boyutlu görünmesidir. Sponsorlu Bağlantılar


Örgünün ilk başlangıcında 3 boyutlu görünmüyor ama ilerledikçe yaprakların kabarık olduğunu göreceksiniz. Bir yaprak açılırken diğer yaprak ise kapatılmaktadır. Yaprakların arasında 4 tane haroşa ilmek bulunuyor. 

İlk önce kenar ilmeğini örüp bir ilmek dolayın ve bir ilmek düz örün. 4 ilmek düz örüp iki ilmeği birlikte kesin ve 3 ilmek daha düz örün. Arada tekrar 4 ilmek düz örüp bir dolayın ve bir ilmek düz örün.

Arka tarafa geçince yaprakların ilmeklerini ters örüp aradaki 4 tane olan ilmekleri düze çevirerek örün. Ön tarafa geçince kenar ilmeğinden sonra bir ilmek dolayın ve 2 ilmek düz örün. Arada 4 ilmek düz örüp iki ilmeği birlikte kesin. Kalan 2 ilmeği de düz örerek devam edin.

Sonraki sırada kenar ilmeğinden sonra bir ilmek artırıp 3 ilmek düz örün. Arada 4 ilmek düz örüp bir ilmek kesin. 1 ilmek düz örüp devam edin. Bu şekilde her sırada bir ilmek keserek yaprağı tek ilmeğe düşürün.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.