Bebek ve Bayan Yelekleri İçin Basit Ajurlu ModelBugün hem bebek yelekleri hemde bayan yelekleri için basit ajurlu örgü modelini anlatacağım. Modelin kendisi 9 ilmekle yapılıyor. Aralara üçer ilmek haroşa koydum. Toplamda 9 ilmek ve katları gerekiyor. İsterseniz aralara başka bir model koyabilirsiniz.

İlk olarak 3 ilmek ters örün. 2 ilmek düz örüp sonraki iki ilmeği tersten girerek birlikte kesin. Bir ilmek dolayıp bir ilmek düz örün. Bir ilmek dolayıp iki ilmeği düz örerek kesin. 2 ilmek düz örerek modeli tamamlayın. 3 ilmek ters örerek ikinci modele başlayın.

Örgünün arkasını çevirip bütün ilmekleri ters olarak örün. Ön tarafa geçince 3 ilmek ters örün. Bir ilmek düz örüp sonraki iki ilmeği tersten girerek birlikte kesin. Bir ilmek dolayıp 3 ilmek düz örün. Bir ilmek dolayıp iki ilmeği düz örerek kesin. Bir ilmek düz örün. 3 ilmek ters örerek ikinci modele geçin. Modelin arkasını çevirince bütün ilmekleri ters olarak örün.Sponsorlu Bağlantılar


Tekrar ön tarafa geçince 3 ilmek ters örün. 3 ilmek düz örüp bir ilmek dolayın ve 3 ilmeği birlikte düz örerek kesin. Bir ilmek dolayıp 3 ilmek düz örün. 3 ilmek ters örerek devam edin. Örgünün arka tarafına geçince bütün ilmekleri ters olarak örün.

Ön tarafa geçince 3 ilmek ters örüp 9 ilmek düz örün. 3 ilmek ters 9 ilmek düz örerek devam edin. Arka tarafa geçince bütün ilmekleri ters örerek sırayı bitirin. Tekrar ön tarafa geçince ilk başlangıçtaki işlemleri tekrarlayın. İkinci modeli kurarken 3 ilmek ters örüp iki ilmek düz örün.

Sonraki iki ilmeği tersten girerek kesin. Bir ilmek dolayıp bir ilmek düz örün. Bir ilmek dolayıp iki ilmeği birlikte kesin. 2 ilmek düz örerek modeli bitirin. Sonra 3 ilmek ters örerek devam edin.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.