Bebek Örgüsü ve Battaniye ModeliYapımı çok olay olan yeni model anlatımı ile devam ediyoruz. Bebek örgüsü ve battaniye modeli olarak paylaştım ama bayan yelek modeli olarak da kullanabilirsiniz.

Model 3 ilmek ve katları ile yapılıyor. İlk olarak örgünün arka sırasında bütün ilmekleri ters olarak örün. Örgünün ön sırasında önce kenar ilmeğini örmeden alın. Sonra bir ilmek artırıp sonraki 3 ilmeği birlikte düz örerek toplayın. Sonra bir ilmek artırıp devam edin. İlk 3 ilmeğe model uygulayınca sonraki 3 ilmeği düz örerek boşluk veriyoruz.

Sonra tekrar bir ilmek artırıp 3 ilmeği birlikte toplayın. Bir ilmek artırıp 3 ilmek düz örerek devam edin. Model arka sırada sadece ters olarak örülüyor. Örgünün tekrar ön sırasına geçince kenar ilmeğini örmeden alın. Bir ilmek artırıp 3 ilmeği birlikte düz örerek toplayın. Bir ilmek artırıp 3 ilmek düz örün.

Örgünün arka sırasında bütün ilmekleri ters olarak örün. Örgünün ön sırasında kenar ilmeğini örmeden alıp bir ilmek artırın. 3 ilmeği düz örerek toplayın ve bir ilmek artırın. Sonraki 3 ilmeği düz olarak örün. Bu modelde ajurlu bölüm aynı ilmeklere uygulanıyor. Bu yüzden model bambaşka bir görünüme bürünüyor.Sponsorlu Bağlantılar


Örgünün arka sırasında ilmeklerin tamamını ters olarak örün. Ön sırada aynı işlemleri tekrarlayın. Artırma sırası 4 taneye tamamlanınca ilk model bitmiş oluyor. Sonra modeli kaydırmamız gerekiyor. Önce kenar ilmeğini örmeden alın. Sonraki 3 ilmeğe model uygulamak yerine bu defa düz olarak örün.

Sonra bir ilmek artırıp 3 ilmeği birlikte düz örerek toplayın. Sonra bir kez ilmek artırıp 3 ilmeği düz örerek devam edin. Bu şekilde artırmalar 4 taneye tamamlanınca modeli tekrar kaydırmanız gerekiyor. Ajurlu mevsimlik bir örgü modeli olduğu için her türlü bayan örgüsünde kullanabilirsiniz.

Hem ebruli ip ile hemde tek renk ip ile modeli çalıştım. Her iki renkte ayrı güzel oldu. Fazla ip gitmeyen bir örgü modeli.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.