Bebek Örgülerine ve Kadın Yeleklerine Gül Demeti Örgü ModeliYepyeni bir model daha sizlerle….Bebek örgüleri ve kadın yeleklerine çok hoş olacak gül demeti örgü modeli adını verdiğim yepyeni bir model göreceksiniz. Hazırladığım küçük parça ile aynı sayılarda bebek yeleği yapabilirsiniz.

Bu modeli koymadan önce haroşa ile lastik örün. Böylece lastik ile model bir bütünlük sağlayacaktır. Her model 5 ilmekle yapılmaktadır. Önce lastiği hazırlayın. Sonra bütün ilmekleri ön tarafta düz olarak örün. Arka tarafa geçince 5 ilmeği düze çevirerek örün 5 ilmeği ters olarak örün.

5 ters 5 düz olarak sırayı tamamlayın. Tekrar ön tarafa geçince bütün ilmekleri düze çevirerek örün. Arka tarafta haroşa olan ilmekleri düze çevirirken diğer ilmekleri ters olarak örün. Bu şekilde 4 sırayı tamamlayın. Beşinci sıraya geçince ön tarafta haroşa olan 5 tane düz ilmeği örün.

Düz olan ilmeklere gelince üçüncü ilmeğin alt sırasına batıp bir ilmek çıkartın. Sonra 4 ilmek düz örüp aynı yere batarak yeni bir ilmek daha çıkartın. Kalan bir ilmeği düz örün. Haroşalı kısımlar aynen örülecek düz olan kısımlara gelince bu 5 ilmeği örmeden önce ortadaki ilmeğin alt kısmından bir ilmek çıkartın. 4 ilmek düz örüp aynı yerden yeni bir ilmek daha çıkartın.Kalan ilmeği örün.Sponsorlu Bağlantılar


Arka tarafta haroşa ilmekleri düze çevirerek örün. Modelin olduğu ilmeklere gelince sonradan çıkarttığımız ilmeklerin yönünü çevirip örmeden atlatın. Tekrar ön tarafa geçince sonradan çıkartılan ilmekleri arkasındaki ilmekle beraber düz örerek kesin. Arka taraftan ilmekleri aynen örerek tamamlayın.

Ön tarafta bu defa model uyguladığımız ilmeklere gelince iki ilmek düz örüp ortadaki ilmeğin alt kısmına batıp bir ilmek çıkartın ve 3 ilmek düz örerek tamamlayın. Arka tarafta bu ilmeği örmeden yönünü çevirerek atlatın. Ön tarafta iki ilmek düz örüp sonraki iki ilmeği birlikte keserek devam edin. Bu sırayı tamamlayınca arka tarafta model olan bölüme gelince iki ilmek ters örün.

Üçüncü ilmeğe gelince ilmeğin içine girip biri ilmek çıkartın. İpi şişe dolayıp aynı yerden bir ilmek daha çıkartın. İpi şişe dolayıp ilmeğin içinden bir ilmek daha çıkartın. İpi şişe dolayıp biri ilmek daha çıkartın. ipi örgünün arkasından dolandırıp öne alın ve bu 7 ilmeği ters örerek kesin.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.