Bebek Örgülerine İki Renkli Mantar Örgü ModeliBebek örgüleri için iki renkli mantar örgü modelini görünce çok beğendim. Renkli örgü modelleri için çok güzel bir seçenek olabilir. Bu model için ana rengi beyaz olarak ördüm. Model kısmı için pembe rengi kullandım. 4 ilmek ve katlarını ayarlayıp bir tane ilmek ilave edin.

İlk olarak beyaz renk ile örmeye başlıyoruz. İlk sırayı tamamen düz olarak örüyoruz. Örgünün arka tarafını çevirip ilmekleri düze çevirerek örün. Tekrar ön tarafa geçince kenar ilmeğini alıp 3 ilmek ters örün dördüncü ilmeği düz olarak örün.

3 ilmek ters bir ilmek düz şeklinde sırayı tamamlayın. Örgünün arka tarafında ilmekleri aynen örerek devam edin. Beyaz renk ile 4 sırayı tamamlayın. Tekrar ön tarafa geçince renk değiştirin. Ön tarafa geçince pembe renge geçin. Önce kenar ilmeğini düz örüp sonraki 3 ilmeği düz olarak örün.Sponsorlu Bağlantılar


Düz ilmeğe gelince iki sıra altına batıp bir ilmek çıkartın. Bir kez ipi şişe dolayıp sonra ilmeğin kendisini düz örüp tekrar ipi şişe dolayın. İki sıra altına batıp bir ilmek daha çıkartın. Böylece 5 tane ilmek elde etmiş olacaksınız. Aradaki 3 ilmeği düz örün.

Düz olan ilmeğe gelince önce iki sıra altına batıp ilmek çıkartın sonra şişe ipi dolayın. Sonra ilmeği düz örüp ipi tekrar dolayın ve iki sıra altına batıp son ilmeği çıkartın. Örgünün arkasına geçince ters ilmekleri aynen örün. 5 taneye çıkarttığımız ilmeklere gelince hepsini bir kerede toplayıp düz örerek kesin. Ön tarafta beyaz renge geçip modeli kaydırarak tekrarlayın.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.