Bebek Örgüleri ve Dekor Amaçlı Örgü Modeli3 boyutlu bir örgü modeli hazırladım. Bebek örgüleri için kullanabilirsiniz. Örgülerin lastik kısmında dekor amaçlı birkaç model kullanabilirsiniz.

Model 2 ilmek ve katları ile yapılan bir model. Önce lastik hazırlayın. Sonra örgünün arka sırasında bütün ilmekleri ters olarak örün. Örgünün ön tarafında bütün ilmekleri düz olarak örün. Örgünün arka sırasına tekrar geçince bu defa ilmekleri düz olarak sıra boyunca örün.Sponsorlu Bağlantılar


Böylece örgünün ön sırasında bir sıra haroşa yapmış ve bir çizgi şekli elde etmiş olacaksınız. Örgünün ön sırasında kenar ilmeğini örmeden alın. Sonraki iki ilmeği birlikte düz olarak örün. Sonra eksilen ilmeğin yerine bir tane ilmek artırın. Sonraki tüm ilmekleri ikişerli olarak birlikte düz olarak örün ve sonrasında bir ilmek artırın.

Örgünün arka sırasına geçince bütün ilmekleri düz olarak örün. Örgünün ön sırasında bütün ilmekleri düz olarak örün. Bundan sonrasında örgünün ilk başlangıcındaki işlemleri tekrarlayın. İki modelin arasındaki düz örülerek verilen boşluk artırılabilir. Ama bu boşluk artırılırsa örgünün boyu daha kısa olacaktır. Bu yüzden benim hazırladığım şekilde yapmanızı öneririm.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.