Bebek Örgüleri ve Battaniye Yapımı İçin 4 Adet Renkli Örgü ModeliBugün sizlerle tüm bebek örgülerine ve bebek battaniyelerine yakışan 4 adet renkli örgü modeli paylaşıyorum. Evde kalan ipleri değerlendirebileceğiniz renkli örgü modellerine yer verdim. Bebek örgüleri için pastel tonları seçebilirsiniz.

İlk renkli bebek örgüsü modeli için ana renk olarak beyaz ip kullandım. Modelin yapımı için 8 ve katlarını ayarlayın. Önce ilmekleri arka taraftan düz olarak örün. Ön tarafa geçince renkli ipe geçin.

Kenar ilmeğini örmeden alıp sonraki ilmeği düz örün. İki ilmek örmeden atlatıp 6 ilmek düz örerek devam edin. Bundan sonrasında 6 ilmek düz örüp iki ilmek örmeden atlatarak sırayı tamamlayın.

Arka tarafta aynı ilmekleri bu defa ters örüp arada atlanan ilmekleri tekrar atlatın. Her renk 2 sıradan oluşmaktadır. Tekrar ön tarafa geçince ana renk olan beyaz ipe geçin. Bütün ilmekleri düz örün.

Örgünün arka tarafında ilmekleri bu defa tekrar düze çevirerek örün. Bundan sonra modeli kaydırarak tekrarlayın. Ben her sırasına ayrı renk kullandım. Cıvıl cıvıl bir model oldu.

İkinci olarak paylaştığım renkli bebek örgüsü modeli de oldukça ilgi gören örnekler arasında yer almaktadır. Ben modeli rengarenk çalıştım ama dilerseniz iki renk ile de çalışabilirsiniz.

Model iki ve katları ile yapılıyor. İlk önce 4 sıra ön yüzde düz arka yüzde ters şeklinde örün. Tekrar ön tarafa geçince renk değiştirin. İki ilmek düz örüp sonra aradan 4 sıra sayarak aşağıya batın. Buradan bir ilmek çıkartın.

Sonra iki ilmek düz örüp sonra 4 sıra alttan batıp bir tane yeni ilmek çıkartın. Örgünün arka tarafında iki ilmek ters örüp ipi ön tarafa alın ve sonradan çıkartılan ilmeği örmeden atlatın.

Tekrar ön tarafa geçince yeniden çıkartılan ilmek ortada kalacak şekilde iki ilmeği düz örüp sonradan çıkartılan ilmeği bu iki ilmeğin üzerinden atlatıp bırakın. Sıra boyunca iki ilmek düz örün sonradan çıkartılan ilmeği ördüğünüz iki ilmeğin üzerinden atlatıp bırakın.Sponsorlu Bağlantılar


Üçüncü renkli bebek örgüsü modelini dalgalı bir örnek ile çalıştım. Model için 8 ilmeğin katlarını ayarlayıp 5 ilmek ilave edin. Modelin yapımı için beyaz renk kullandım. İlmekleri hazırlayıp bir sıra arka yüzde ters ön yüzde düz şeklinde örün.

Örgünün arka tarafına geçince renk değiştirin. Bütün ilmekleri ters olarak örün. Ön tarafta üç ilmek düz 5 ilmek ters şeklinde örün. Tekrar arka tarafa geçince beyaz ipe geçin. Ters olan 5 ilmeği ters örüp 3 tane olan düz ilmeği örmeden atlatın.

Ön tarafa geçince aynı 3 ilmeği örmeden atlatıp diğer 5 ilmeği düz olarak örün. Tekrar arka tarafa geçince ilmekleri aynen oldukları gibi örün. Son sırada ön tarafa geçince örmeden atlanan üç ilmeğin başındaki ve sonundaki ilmekleri iki kenara doğru açın. İki kenara açıp bu sırada ilmekleri tamamını düz olarak örün. Sonra modeli kaydırın.

Dördüncü ve son renkli bebek örgüsü modeli her sırası ayrı renk ile çalışılmış bir model seçtim. Önce ilmekleri ayarlayıp ilk sırayı ön yüzde düz arka yüzde ters şeklinde 4 sıra örün.

Tekrar ön tarafa geçince kenar ilmeğini alıp bir dolayın ve sonraki iki ilmeği ters örerek kesin. Sıra boyunca önce dolayıp sonra iki ilmeği ters örerek kesin. Arka tarafta dolayarak artırılan ilmekleri düz keserek örülen ilmekleri ters örerek tamamlayın.

Sonra ön tarafta ilmeklerin tamamını düz olarak örün. Örgüyü arka tarafta ters olarak örün. Böylece 4 sırayı tamamlayıp ön tarafta renk değiştirin. Sonra modeli tekrarlayın.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.