Bebek Örgüleri İçin En Seçkin Örgü ModelleriBirbirinden seçkin bebek örgüsü modellerini bir arada görmeniz için sevilen modelleri seçerek hazırladım. Bu modeller sadece bebek örgüsü modeli olarak değil daha birçok örgü için kullanılabilir. Hem sade şık hem ajurlu modelleri aynı anda anlatacağım. Bebek örgülerinde ebruli ipler sıklıkla kullanılmaktadır. Bu yüzden iki modeli ebruli iple ördüm.

İlk örgü modeli minik desenli çok amaçlı olarak kullanılabilen bir model. İsterseniz lastik modeli olarak da kullanabileceğiniz bir model. Model 3 ilmek ve katları ile yapılıyor. İlk olarak örgünün arka sırasında tüm ilmekleri ters olarak örün. Ön sırada kenar ilmeğinden sonra bir ilmek ters örün. Sonraki ilmeği önce düz sonra ters örerek bir ilmekten iki ilmek elde edin. Arada 2 ilmek ters örerek bu şekilde devam edin.

Örgünün arka sırasında bir ilmek düz bir ilmek ters şeklinde sıra boyunca örmeniz gerekiyor. Düz ilmekleri aynen örerken ters ilmeklere gelince iki tane olan ilmekleri birlikte toplayarak örmeniz gerekiyor. Örgünün ön sırasında tüm ilmekleri düz olarak örün. Örgünün arka sırasında tüm ilmekleri ters olarak örün. 4 sıradan oluşan bir örgü modeli. Çok kolay örüldüğü için severek öreceğinizi düşünüyorum.

İkinci olarak erkek örgülerinde ve erkek çocuk örgülerinde çok hoş duran bir örgü modeli var. Örgü modeli 4 ilmek ve katları ile yapılıyor. Spor şık bir örgü modeli oldu. İlk olarak örgünün ön sırasında 3 ilmek düz örüp dördüncü ilmeği örmeden atlatın. 3 ilmek düz bir ilmek örmeden atlatıp devam edin. Örgünün arka sırasında tüm ilmekleri ters olarak örün. Örgünün ön sırasında aynı şekilde 3 ilmek düz dördüncü ilmeği örmeden atlatarak devam edin.Sponsorlu Bağlantılar


Örgünün arka sırasında tüm ilmekleri ters olarak örün. Örgünün ön sırada örülüşü hep aynı olacak. Arka sırada ise 2 sıra haroşa oluşturuncaya kadar arkada düz olarak örülecek. Aradaki dördüncü ilmek ön sırada örmeden atlanıp arka sırada ise ters olarak bitene kadar aynı örülecek. Diğer 3 ilmek ise 2 sıra haroşa oluşturuluncaya kadar hem ön sırada hem arka sırada düz olarak örülecek. Sonraki sıralarda ön yüzde düz arka yüzde ters şeklinde örülecek.

Üçüncü örgü modeli kıvrımlı ve ajurlu görünümü ile beğenileri kazanan ve çok bilinen bir model. Hem yetişkin bayan örgülerinde hemde bebek örgülerinde çok şık duran bir model. Bu model açık renk iplerle çok daha güzel oluyor. Ben bu modeli bu defa ebruli bir iple çalışmak istedim. Karnıbahar modeli olarak bilinen bu model modelin hem bitişinde hemde başlangıcında kullanılan haroşa ile daha dikkat çekici hale getiriliyor.

Son örgü modeli düz örgü ile haroşa örgünün birleşiminden meydana geliyor. 3 ilmek ve katları ile yapılıyor. 3 ilmek haroşa olarak örülürken diğer 3 ilmek düz olarak örülüyor. Bu modelde haroşa olan ilmekleri ister düz isterseniz de ters olarak örebilirsiniz. Haroşa olan ilmekleri ters olarak örerseniz örgünün arka tarafında zorlanmazsınız. Boyunluk, kaşkol gibi birçok örgüye de çok yakışacaktır.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.