Bebek Kazağı Olan Modeli Her Yerde KullanınBir izleyicim tarafından sorulan bebek kazağı modelini anlatmaya karar verdim. Bu modeli bayan ve erkek örgülerinde kullanmalısınız. Şapka ve boyunluk gibi bir çok yere yakışacaktır. 

Modeli 9 ilmekle çalıştım .Aralarına 3 tane ters ilmek koydum. Bu aralardaki ilmekleri istediniz şekilde değiştirebilirsiniz. Önce lastik örüp hazırlayın. Ön yüzde modeli kurmaya başlıyoruz. İlk 3 ilmeği ters olarak örün.

9 ilmeğin önce 3 tanesini düz örüp ipi arkaya alın ve bir ilmeği örmeden atlayın. Bir ilmek düz örüp ipi tekrar arkaya alın ve bir ilmek örmeden atlayın. 3 ilmek daha düz örüp araya 3 tane ters ilmek koyun. Sponsorlu Bağlantılar


9 tane olan düz ilmeğin tam ortasında kalan ilmek direk vazifesi görecek ve bu direğin her iki yanındaki ilme örmeden atlanacak. Arka tarafa geçince ilmekleri aynen örüp ipi ön tarafa alın ve aynı ilmekleri örmeden atlatın. 

Tekrar ön yüze geçince ilk 3 ilmeği ters olarak örün. Düz ilmeklere gelince örmeden atlanan dördüncü ilmeği ilk 3 ilmeğin başına alıp düz örün. Aynı burgu işlemi yapar gibi ilmeklere yer değiştireceğiz. Ortada kalan ilmeği düz örüp örmeden atlanan diğer ilmeği arkasında kalan 3 ilmeğin gerisine alarak yer değiştirip düz olarak örün. Bebek kazağının yapımına alt bölümden başlanarak tamamlanmıştır. Yukarı doğru çıktıkça aradaki ters ilmekler kesilerek eksiltilmiş tir. Son sıralarda modelin sayıları da eksiltilerek yaka için lastik örülüp bitirilmiştir.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir