Bayrama Özel Tığ İşi Kadın Örgüsü TarifiMerhaba sevgili örgü seven hanımlar. Bugün sizler için bayrama özel tığ örgü bayan yelek ve şal modeli hazırladım. Başta belirteyim angora iple çalıştım. Orta kalınlıkta iplerle de örebilirsiniz. 

İlk olarak zincir çekin. Başlangıcı belli etmek için bir tane sıkı iğne yapın.3 zincir çekip üçüncü zincire batarak bir sıra delik oluşturun. Sonraki sıraya geçince bir sıra daha delik örün. 3 zincir çekip her deliğe atlamadan girin ve bir sıra oluşturun. 

Örgünün başlangıcını belli etmek için bir tane sıkı iğne yapın. 3 zincir çekip sonraki deliğe batın. 3 zincir çekip deliğin bittiği yere batıp biri ilmek uzatın. Başını dolayın ve aynı yerden bu şekilde 3 ilmek çıkartın. Sponsorlu Bağlantılar


İlmekleri toplamadan ipi bir kez dolayıp sonraki deliğin bittiği yerden 3 ilmek çıkartın. Bu ilmekleri de toplamadan ipi dolayıp diğer deliğin bittiği yere batın. 3 adet olan dolguların hepsini bir kerede toplayıp bir zincirle sıkıştırın. 

3 zincir çekip orta birleşim yerine batıp 3 ilmek çıkartın. Bu ilmekleri toplayıp ilk deliğe batın. 3 zincir çekip bir delik oluşturun. Tekrar 3 zincir çekip bir delik daha oluşturun. Her modelin arasına 2 delik boşluk koyup modeli tekrarlayın. Yeni sıraya başlayınca dolguların üzerine gelince 3 zincir çekip ortaya batın ve buraya bir dolgu yapın. 

3 zincir çekip aynı yere bu şekilde 2 dolgu daha yapın. 3 zincir çekip bir delik atlayıp ikinci deliğe batın. Araya 3 zincirle bir delik oluşturup modeli tekrarlayın. Sonraki modeli kaydırarak devam edin.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.