Bayan Yeleklerine ve Erkek Örgülerine Verev Ajur ModeliVerev ajur modelini çok amaçlı olarak kullanabilirsiniz. Hem bayan yeleklerine hemde erkek örgülerine uyan bir model. Spor şık bir model. Bu model hem ön tarafta hemde arka tarafta kuruluyor. 10 ilmek ve katları ile yapılıyor.

İlk olarak lastik hazırlayın. Sonra arka taraftan bütün ilmekleri ters örün. Ön tarafa geçince modele başlıyoruz. Kenar ilmeği ile birlikte 9 ilmeği düz örün.

Sonraki iki ilmeği tersten girerek kesin. Kesilen ilmeğin yerine bir ilmek artırın. Sonra ikinci modele geçin. Modelin arkasına geçince artırdığımız ilmeğe kadar ters örerek gelin.

Artırdığımız ilmeği de ters örüp bir ilmek dolayın. Sonraki iki ilmeği ters örerek kesin. Her model için bunu aynı şekilde yapın. Ön tarafa geçince kenar ilmeği ile birlikte 7 ilmeği düz örün.Sponsorlu Bağlantılar


Sonraki iki ilmeği tersten girerek kesip bir ilmek artırın. Sonraki iki ilmeği tersten girerek kesin ve bir ilmek artırın. Bu şekilde sırayı tamamlayın.

Tekrar arka tarafa geçince doladığımız ilmeğe gelinceye kadar ters örün. Doladığımız ilmeği ters örünce bir ilmek dolayıp sonraki iki ilmeği ters örerek kesin.

Sonra tekrar bir ilmek dolayıp sonraki iki ilmeği ters örerek kesin. Ön tarafta kenar ilmeği ile birlikte 5 ilmeği düz örüp sonraki iki ilmeği tersten girerek kesin.

Ön tarafta önce ilmeği kesip sonra artırırken arka tarafta önce ilmek artırıp sonra kesme işlemi yapacağız. Ön tarafta son ilmeğe kadar aynı şekilde modeli uygulayarak devam edin.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.