Bayan ve Kız Bebek Örgülerinde Delikli Başlangıç ModeliBayan ve kız bebek örgülerine başlarken lastik yerine delikli örgü başlangıcı ile başlayabilirsiniz. 3 ayrı renk ile bu modeli çalıştım. Çok hoş olduğunu düşünüyorum. Özellikle düz yapmayı düşündüğünüz örgülere delikli başlangıç ile başlamanızı öneririm.

Bu başlangıç için iki şiş kullanın. İlmekleri çift şişe atmanız gerekiyor. Her model için 6 ilmek ve katlarını ayarlayıp iki tane ilmek ilave edin.

İlmekleri şişe atınca örgüyü çevirip örmeye başlayın. 4 ilmeği düz örün. Sonra üçüncü ilmeği son ilmeğin üzerinden atlatıp bırakın. Böylece bir ilmek kesmiş olacaksınız.

Sonraki ilmeği düz örüp tekrar bir önceki ilmeği üzerinden atlatıp bırakın. Böylece iki ilmek kesmiş olacaksınız. Bir ilmek daha örüp önündeki ilmeği üzerinden atlatın.Sponsorlu Bağlantılar


Bir ilmek daha düz örüp önündeki ilmeği atlatıp bırakın. Böylece 4 ilmek kesmiş olacaksınız. Şişteki ilmeği bir sayıp 3 ilmeği daha düz örün.

Toplamda 4 ilmek olunca üçüncü ilmeği son ilmeğin üzerinden atlatıp bırakın. Bu şekilde bir ilmek örüp bir ilmek atlatarak 4 ilmeği kesin.

Bu şekilde tüm ilmekleri örün. Bu şekilde her modelin arasında iki ilmek kalmış olacak. Örgüyü çevirince iki ilmeği ters örün. ipi şişe 2 defa dolayıp sonraki iki ilmeği ters örün.

Her defasında iki ilmeğin arasında ipi şişe 2 defa dolayarak ilmek artırın. Örgüyü çevirince iki ilmeği düz örün. Doladığımız ilmeklere gelince arka taraftan girerek düz örüyoruz.

Önce ilk doladığımız ilmeği düz örüp sonra ikinci doladığımız ilmeği düz örüyoruz. Örgünün arka tarafını çevirince ilmeklerin hepsini ters örerek devam ediyoruz. Bundan sonra ister düz devam edin ister model koyun.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir