Bayan ve Bebek Örgüleri ile Erkek Örgülerine Uygun Örgü ModeliBayan ve bebek örgülerinin yanında erkek örgülerine de uygun bir model paylaştım. Lastiksiz olarak kullanılabilen bir örgü modeli hazırladım.

Model 3 ilmek ve katları ile yapılıyor. İlk olarak örgünün arka sırasından örmeye başlıyoruz. Önce kenar ilmeğini örmeden alın. İlk ilmeği düz olarak örün. Sonraki 2 ilmeği ters olarak örün. Bir ilmek düz 2 ilmek ters şeklinde sıra boyunca örmeye devam edin.

Örgünün ön tarafına geçince ilmekleri aynen olduğu gibi sıra boyunca örün. Örgünün arka tarafında ilmekleri aynen oldukları gibi örerek sırayı tamamlayın. Örgünün ön tarafına geçince önce kenar ilmeğini örmeden alın. Sonraki ilmeği ters olarak örün.

Sonraki iki tane olan düz ilmeğin ara boşluğuna girip bir tane yeni ilmek çıkartın. Bir kez ipi şişe dolayıp iki ilmeği birlikte düz örerek toplayın. Böylece iki ilmekten 3 tane yeni ilmek elde ediyoruz. Bir ilmek ters örüp iki düz ilmeğin arasına girip bir tane yeni ilmek çıkartın.Sponsorlu Bağlantılar


Sonra bir ipi şişe dolayıp artırma yapın. Sonra iki ilmeği birlikte düz örerek toplayın. Sıra boyunca bu şekilde devam edin. Örgünün arka sırasına geçince kenar ilmeğinden sonraki ilmeği düz örüp sonraki iki ilmeği ters olarak örün. Sonraki ilmeği ipi ön tarafa geçirip örmeden atlatın.

Örgünün ön tarafına geçince kenar ilmeğini örmeden alıp bir ilmek ters örün. Sonraki ilmeği örmeden diğer şişe aktarıp iki ilmek ters örün. Örmeden atlatılan ilmeği ters örülen iki ilmeğin üzerinden atlatıp serbest bırakın. Bu şekilde sayıyı eski haline getirmiş olacaksınız.

Bundan sonrasında örgünün ilk başlangıcındaki yaptığımız işlemleri tekrarlayın.Oldukça hoş bir örgü modeli oldu. Birçok örgüde kullanıma uygundur.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.