Bayan ve Bebek Örgüleri İçin Kuş Yuvası Örgü ModeliBayan ve bebek örgüleri için kuş yuvası örgü modelini yapabilirsiniz. Türkan şorayın kipriği modeline benzerliği ile dikkatleri üzerine çeken bir model. Bir diğer adı ise kirpik modeli olan bu hoş modelin yapımını sizlerle birlikte göreceğiz. Önce 3 ve katları sayılarda ilmek hazırlayın.

Ben modeli örmeye ön taraftan ilmekleri düz örerek başladım. Arka tarafa geçince önce kenar ilmeğini alıp sonraki ilmeği üç defa dolarak ters örün. Tekrar ilmeği üç defa dolayarak ters örün. Üçüncü ve sonuncu ilmeği de üç defa dolayarak ters örün. Arada 3 ilmek ters örün.

Sonrasındaki 3 ilmeği üç defa dolayarak ters örün. Aralarda 3 ilmek ters örerek devam edin. Burada üç defa dolama mızın amacı bir sonraki sırada ilmeğin boyunu uzatmak içindir.Sponsorlu Bağlantılar


Tekrar ön tarafa geçince kenar ilmeğinden sonraki 3 ilmeği serbest bırakıp boylarını eşitleyin. Sonra bu 3 ilmeği birlikte önce ters örün sonra ipi arkaya alarak düz örün ipi tekrar ön tarafa alarak bir kez daha ters örün.

Sonraki 3 ilmeği düz örün. 3 ilmeğin boyunu uzatmak için doladığımız ilmekleri serbest bırakıp ipi ön tarafa alın. Önce ilmekleri ters örüp ipi arkaya alın ve düz örün. Bir daha ipi ön tarafa alarak ters örün. 3 ilmeği tekrar 3 ilmek olacak şekilde örmüş olacaksınız.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.