Bayan Örgülerinde Yeni Trend Çiçek Bahçesi ModeliMerhaba sevgili hanımlar bugün alize diva ile yaptığım bir tığ örgü modeli anlatacağım. Yazlık görünüme sahip olan tığ örgü çok amaçlı olarak kullanıma uygundur. Kullandığım ip ince bir yapıya sahiptir bu yüzden kullanacağınız ip kalınlığını göz önünde bulundurmalısınız. 

Başlangıç zincirini çok sıkı yapmayın. Örgünün başlangıcında 4 zincir çekip üçüncü zincire batın ve 5 zincir çekip beşinci zincire batın. 4 zincir çektiğimiz bölüme modeli kuracağız.

İlk sırayı sırasıyla 4 zincir ve 5 zincir çekerek devam edin. İkinci bölüme geçince bir zincir çekip bir tane sıkı iğne yaparak örgünün başlangıcını belirtin.Sponsorlu Bağlantılar


Sonraki deliğe batıp buraya 9 tane üçlü tırabzan doldurun. Sonraki deliğin tam ortasındaki zincire batıp örgüyü sabitleyin. Hemen diğer deliğe geçip buraya 9 tane tırabzan doldurun. 

5 zincir çekip örgüyü çevirin ve ilk tırabzanı atlayıp ikinci tırabzana batarak buraya bir tane tırabzan yapın. Aralarına bire zincir çekerek tırabzanları yapın. Alt bölümdeki 9 tırabzanın üzerine 7 tane tırabzan yapın. Hiç ara vermeden diğer bölüme atlayıp tekrar 7 tane tırabzan yapın. 

Sonraki sırada tırabzanların üzerine 4 zincir çekip pipirik oluşturun. İki modelin birleştiği yeri atlayıp ikinci modelin ilk boşluğuna girin. 4 zincir çekerek pipirik yapmaya devam edin. Bir sonraki modeli kurarken bu defa iki modelin arasına kaydırarak devam edin. 


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir