Bayan Örgülerinde En Çok Aranan Tığ ModelDaha önce bluz ve yelek gibi örülmüş bayan örgülerinde gördüğünüz dilimli tığ örgü modelini anlatacağım. Bu model çok istek aldı ama anlatımı bugüne nasip oldu. Modeli ince iple çalıştım. Bu model genel olarak beyaz renk kullanılarak örülüyor.

Örgünün başlangıcı zincir ile yapılıyor. Sonra 3 zincir çekip zincirin dibine batın ve bir tane ikili tırabzan yapın. Sonra yan yana batarak 5 tane ikili tırabzan yapın. 5 tırabzan bitince hemen yanına bir tırabzan daha yapın ama son ilmeğini kapatmayın. Yan yana yaptığınız 3 tırabzanın son ilmeklerini kapatmadan örün. Sonra kalan ilmekleri bir defada kapatın.Sponsorlu Bağlantılar


Sonra tekrar 5 tane tırabzanı yan yana yapın. Tırabzanlar bitince aynı zincirin üzerine bu defa 3 tane tırabzan yapın. Tekrar yan yana 5 tırabzan yaparak devam edin. Bu şekilde modelin dalgalı görünmesini sağlıyoruz.

Sonraki sıraya geçince 3 zincir çekip geri dönün. İki tane tırabzan yapın. 3 zincir çekip bir delik oluşturun. 5 zincir çekip 5 tırabzan atlayıp batın. Tekrar 3 zincir çekip tam ortada kalan 3 tırabzanın ilkine batın ve buraya bir tırabzan yapın. Sonra yanındaki tırabzana batıp buraya 3 tırabzan yapın. Tekrar yanına bir tırabzan yapıp 3 zincir çekip delik oluşturun.

Her sırada tırabzanları artırarak devam edeceğiz. Tam anlatımını yaptığım videolu anlatımı alt bölüme ekliyorum. İzleyerek modeli kolayca yapabilirsiniz. Modeli yaparken tırabzanların tepesine değil tek katına girerek yapacağız.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.