Bayan Örgüleri İçin Güzel Bir Model



Sevgili örgü severler model anlatımına hoş geldiniz. Rengi gibi görünümü de hoş olan model için önce 3 ilmek ve katlarını ayarlayıp iki tane kenar ilmeği ilave edin. Modelin yapımı için önce bir defaya mahsus olmak üzere bütün ilmekleri düz olarak örün.

Sonra modelin arka tarafına geçince kenar ilmeğinden sonraki ilk ilmeği düz örün. Sonraki iki ilmeği birlikte ters örerek kesin. Bir ilmek düz örüp iki ilmeği ters örerek kesin. Bu sırada üç ilmekten oluşan modelde bir ilmek eksiliyor. 



Sponsorlu Bağlantılar


Ön tarafa geçince kenar ilmeğinden sonraki iki ilmeği keser gibi ters örün. Bir kez ipi dolayıp aynı iki ilmeği bir daha ters örün. Ara vermeden devam edip iki ilmeği birlikte ters örüp ipi şişe dolayın ve bir kez daha ters örün. Bu şekilde sayıyı eski haline getirmiş olacağız. 

Arka tarafa geçince kenar ilmeğinden sonraki ilk ilmeği düz örüp iki ilmeği ters örüp keserek devam edeceğiz. Arka tarafta eksilen ilmekleri ön tarafta artırarak modeli oluşturacağız.

Bebek örgüleri ve bayan örgüleri gibi daha bir çok yerde kullanabilirsiniz. Benim kullandığım ipim oldukça kalın olduğu için 4 numaralı şiş kullandım.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir