Balık Pulu Yeni Yelek ModeliBugün çok yeni çok güzel bir yelek modeli hazırladım sizlere. Görünce yelek modeli olarak hemen örmek istedim. İlk defa göreceğiniz bir yelek modeli oldu. Yelek modeli olarak nasıl göründüğünü merak edenler için bağlamalı lastik ile başlayıp üzerine modeli çalıştım.

Yelek modeli 16 ilmek ve katları ile yapılıyor. İlk olarak örgünün arka sırasında bütün ilmekleri ters olarak örelim. Ön sıraya geçince modelin iki kenarında modeli yarım olarak uygulayacağız. Kenar ilmeğinden sonra bir ilmek düz örüp bir ilmek artırın. 2 ilmek düz örüp sonraki 2 ilmeği beraber ters örelim. İpi ön tarafa alıp bir ilmek örmeden atlatın. Bir ilmek ters örün. Bu şekilde 5 ilmek örün. Son kalan 2 ilmeği beraber ters örelim.Sponsorlu Bağlantılar


2 ilmek düz örüp bir ilmek artırın. Bir ilmek düz örüp bir ilmek artırın ve 2 ilmek düz örerek devam edin. Örgünün arka sırasında bütün ilmekleri ters olarak örelim. Ön sırada kenar ilmeğinden sonra 2 ilmek düz örüp bir ilmek artırın. 2 ilmek düz örüp sonraki 2 ilmeği beraber ters örelim. İpi ön tarafa alıp bir ilmek örmeden atlatıp bir ilmek ters örün. Son kalan 2 ilmeği beraber ters olarak örün. Arka sırada bütün ilmekleri ters olarak örün.

Ön sırada bir tarafta ilmek artırırken diğer modelde ilmek eksilterek sayıyı dengeliyoruz. Kesilecek ilmek bitene kadar bu şekilde örmeye devam ediyoruz. Sonra keserek bitirilen ilmekleri bu defa artırarak devam ediyoruz. Modeli her defasında kaydırarak tekrarlıyoruz.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.