Baklava Dilimli Ajurlar Etol Şal ve Yelek ModeliBugün uzun zamandır anlatmak istediğim ama hep ertelediğim bir etol şalve yelek modeli yapımını anlatacağım. Açıkçası çok kolay olmasına rağmen ağır ve zor bir model gibi görünüyor. Bu yüzden anlatmayı hep erteliyordum. Aslında çok zor bir model değil ama yeni model geçişleri biraz kafa karıştırıcı bir model.

Model 14 ilmek ve katları ile yapılıyor. En son 3 tane ilmek ilave edin. Önce örgünün arka sırasında bütün ilmekleri ters olarak örün. Örgünün ön sırasına geçince kenar ilmeğini örmeden alın. 4 ilmek düz örün. Bir ilmek artırıp sonraki 3 ilmeği beraber düz örün. Bir ilmek artırıp bir ilmek düz örün. Sonra modelin diğer yarısı öreceğiz.Sponsorlu Bağlantılar


Bir ilmek artırıp sonraki 3 ilmeği beraber düz örüp bir ilmek artırın. İki modelin arasında 7 ilmek düz örüp sonraki modeli uygulayın. Modeli arka sırada sürekli ters olarak öreceğiz. Tekrar ön sıraya geçince kenar ilmeğini alıp 3 ilmek düz örün. Bir ilmek artırıp 3 ilmeği beraber düz örüp bir ilmek artırın. Aradaki oluşan 3 ilmeği düz örüp bir ilmek artırın.

İki modelin arasındaki 5 ilmeği düz olarak örün. Tekrar ön sırada kenar ilmeğinden sonra 2 ilmek düz örün. Bir ilmek artırıp 3 ilmeği beraber düz örüp bir ilmek artırın. Ortadaki oluşan 5 ilmeği düz olarak örün. Bir ilmek artırıp 3 ilmeği beraber düz örüp bir ilmek artırın. Aradaki 3 ilmeği düz olarak örün. Sonra ikinci modeli örmeye devam edin.

İlk model burada bitiyor. Bundan sonra açılan ajurun olduğu yere ikinci modeli koyun. Modeli kaydırarak uyguluyoruz. Her defasında modeli kaydırın. Yan yana açılan iki ajur oluşturuyoruz.

 

 


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.