Bahçedeki Çiçekler Tığ Yelek ve Şal ModeliBugün tekrar yelek ve şal yapımında kullanılan tığ işi bahçedeki çiçekler örgü modelini anlatacağım. İri ve belirgin taneli bir örgü modeli oldu. Alizenin simli şal ipi ile ördüm. Yelek veya şal yapabileceğiniz bu modeli yapmak için çok kalın ipler tercih etmeyin.

Önce her tığ örgüde olduğu gibi zincir çekip ayarlayın. En son zinciri elinizle tutup 5 zincir daha çekin. Sonra elinizle tuttuğunuz yere batıp bir tane üçlü tırabzan yapın. 4 zincir çekip altıncı zincire batıp bir tane üçlü tırabzan yapın. Aralara ikişer tane zincir çekip aynı yere 4 tane üçlü tırabzan yapın. 4 tane zincir çekip altıncı zincire batın.

Buraya bir tane tırabzan yapın. Bir tane zincir çekip bir zincir atlayarak bir tane tırabzan yapın. Aynı şekilde 4 tırabzan yaparak altıncı zincire 4 tane tırabzan yaparak devam edin. İkinci sıraya geçince 5 zincir çekip geri dönün.Sponsorlu Bağlantılar


Bir tane tırabzan yapın. 3 zincir çekip aradaki zincirlerin ortasına batıp sıkı iğne ile tutturun. Sonra 4 tırabzan ile yaptığımız ilk deliğe girerek buraya 4 tane tırabzan yapın. Yan deliğe batıp 2 tane tırabzan yapın. 2 zincir çekip aynı deliğe 2 tırabzan daha yapın.

Son deliğe girip 4 tırabzan yapın. Sonraki zincirin tam ortasına batıp tutturun. 3 zincir çekip aradaki tırabzanların üzerine 2 tane tırabzan yapın. Böylece ilk sıra modeli tamamlamış olacağız. İkinci modele başlarken ilk başlangıçta yapılan işlemleri tekrarlayın.

Ben örnek parçayı 4 model ile çalıştım. Bu 4 model başlangıcına lastik ekleyerek 38 bedene uygun olacaktır. Önleri 4 model arkayı ise 9 model ile yapabilirsiniz. Kullanacağınız ip ve tığ kalınlığı ölçüyü değiştirebilir.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.