Baharlık Hırka Modeli Yapımıbaharlık hırka modeli (1).jpg1Sevgili hanımlar baharlık hırka modeli olarak gördüğüm modeli sizlere anlatmak istiyorum. Öncelikle orta kalınlıkta bir ip ve 3 numara tığ kullandım. Baharlık örgülerde kullanacaksanız mutlaka ince bir ip tercih etmelisiniz.Sponsorlu Bağlantılar


Öncelikle 5 zincir çekerek dördüncü zincire batın ve bir sıra bu şekilde delikler oluşturun. Sonra 5 zincir çekerek ilk deliğe 3 tane üçlü tırabzan yapın. 2 zincir çekip sonraki deliğe bir adet üçlü tırabzan yapın. Tekrar 2 zincir çekip diğer deliğe 3 adet üçlü tırabzan yaparak devam edin. Sırayı bu şekilde tamamlayın. Sonraki sırada ise bir sonraki model için zemin oluşturuyoruz. 5 zincir çekip ilk önce üç tane olan tırabzanın ilkine batıyoruz. Tekrar 5 zincir çekip bu defa tırabzanların en sonuncusuna batın. Böylece yeni delikler oluşturmuş olacaksınız. Tekrar model kurmaya geçince bu defa delikli bölümün üzerine tırabzanları tırabzanlı bölümün üzerine ise delikli bölümü gelecek şekilde örün. Bu model ile örülmüş hırka modellerini aşağıda görebilirsiniz. Yazlık veya baharlık örgülerde açık renkler modeli daha belirgin göstermektedir. Hem genç hemde daha ileri yaştaki bayanlar için kullanabileceğiniz modelin örülmüş halini görerek karar verebilirsiniz. Gelinlik kese lif  modeli çeyiz için size tavsiye edebileceğim modeller dendir. Boncuklu kavalye oya yapımı kalem oyası diye bilinen bir modeldir. Ebruli sivri uçlu bayan yelek modeli erkekler için örülen efe yeleği tarzında arka parçası tek renkle örülen farklı bir modeldir. Bu model özellikle genç kızlar için değişik bir seçenek olabilir.
baharlık hırka modeli (8)baharlık hırka modeli (6)baharlık hırka modeli (5)baharlık hırka modeli (4)baharlık hırka modeli (2)


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

1 Response

  1. Nuriye Karabağ dedi ki:

    Şerife hanım elinize sağlık o hırkada bir değişiklik var ama nedir bilemedim o çok güzel görünüyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir