Baharın Renklerini İçinde Barındıran Tığ Oya ModeliEn sevdiğim renkleri içinde barındıran baharın habercisi bir tığ oya paylaşıyorum. Çok kolay örüldüğü gibi oldukça şık ve cıvıl cıvıl bir örnek oldu. Alt zemini bütün olarak örülüyor. Üzerine minik renkli çiçeklerle tamamlanıyor. Ben çok sevdiğim renk olan mor renkli tek renk yazma tercih ettim. Ama sizler içi dolu yazma ve namaz örtüsü kenarı içinde düşünebilirsiniz. Oldukça basit ve kolay olduğu için bir günde iki tane yazma bitirebilirsiniz. Yaklaşık 15 dakika gibi bir sürede bir kenarın yarısını tamamladım. 

İlk olarak mor rengi yazmanın kenarını yeşil renkli ip ile tığ battı yaptım. Mor ve yeşil birbirine zıt en güzel renkler içinde yer almaktadır. Bu iki zıt rengin içine pembe tonlarında bir ip ilave ederek daha canlı bir hale getirdim.

Yeşil ip ile çimen yapmaya devam ediyoruz. 2 zincir çekip ikili tırabzan yaparak delikler oluşturuyoruz. Her tığ battıya bir kez girip ikili tırabzanlarla delikler yapın. 7 tane delik olunca 8 zincir çekip geri dönüyoruz.Sponsorlu Bağlantılar


İkinci deliğin tırabzanına batıp bir delik oluşturuyoruz. 2 zincir çekip geri dönün. Oluşturduğumuz deliğin içine batıp bir tane üçlü tırabzan yapın. Sonra bu tırabzanları 4 taneye tamamlayın.

2 zincir çekip deliğe batın ve ilk yaprağı bitirin. 2 zincir çekip aynı şekilde 4 tane tırabzan ile bir yaprak daha oluşturun. 2 zincir çekip yaprağı kapatın. Aynı şekilde 3 yaprak yapın. Sonra kaldığımız yerden çimen oluşturmaya devam edeceğiz.

Her 7 delik sonrasında çiçekleri yapmaya devam edin. Üstünün renkli çiçeklerine gelince örgüyü ters çevirip yaprağın dibine girin. 9 zincir çekip ilk yaprağın bittiği yere girip bir delik oluşturun. 2 zincir çekip geri dönün.

Bu deliğe 4 tane üçlü tırabzan yapın ve 2 zincir çekip yaprağı kapatın. Aynı şekilde 3 yaprak yapın ve ipi koparın. Ben çiçekleri sırasıyla iki renk kullanarak yaptım. Dilerseniz tek renk ile de çiçeklerini yapabilirsiniz.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir