Baharı Müjdeleyen Pıtırcık Örgü ModeliSizlere baharı müjdeleyen pıtırcık örgü modelini sunuyorum. 3 ilmek ve katları ile yapılan modele 2 tane kenar ilmeği ilave edin. İlk olarak arka yüzde bütün ilmekleri ters olarak örün. 

Örgünün ön yüzüne geçince kenar ilmeğini örmeden alıp sonraki üç ilmeği birlikte düz örer gibi örüp bir ilmek dolayın ve bir ilmek daha örün. 3 ilmekten yeni bir üç ilmek daha çıkartın. Sonrasında bir ilmek arkaya doğru ipi bir kez dolayın. Sonra tekrar üç ilmeği birlikte düz örer gibi örüp bir dolayın ve bir kez daha örün. Sonra bir ilmek artırın. Sponsorlu Bağlantılar


Arka tarafa geçince kenar ilmeğini alıp artırdığımız ilmeği arkasından girerek düz örün. Sonraki üç ilmeğin bittiği boşluğa girip buradan yeni bir ilmek çıkartın. Sonra bu üç ilmeği birlikte düz örer gibi kesin.

Artırma yaptığımız ilmeği arkasından girerek düz örüp 3 ilmek sayın ve bu 3 ilmeğin bittiği ara boşluğundan yeni bir ilmek çıkartın. Sonra bu üç ilmeği düz örer gibi birlikte keserek örün. Tekrar ön yüze geçince aynı şekilde kenar ilmeğini alıp üç ilmeği düz örer gibi birlikte örüp bir ilmek dolayın ve bu üç ilmeği birlikte tekrar düz örün. 

Bu işlemi yapınca hemen bir ilmek artırın. Bu artırılan ilmekler arka yüzde düz olarak örülecek ve böylece delik oluşması önlenmiş olacak.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir