Bahar Renklerini Taşıyan Örgü ModeliBeğendiğim renkleri bir araya topladım ortaya bahar gibi bir örgü modeli çıktı. Sizlerde beğendiğiniz renkleri derleyerek yada kalan ipleri kullanarak yapabileceğiniz bir model oldu. Tekli ilmekler hesaplayıp yapacağınız modeli hazırlarken bir ana renk seçin. 

Çok renk kullandığım için ben ana rengi beyaz olarak seçtim. İki renk yapmayı düşünenler ana rengi koyu renk model kısmını ise açık renk tercih ederek farklı bir görünüm elde edebilirler. Sponsorlu Bağlantılar


İlk olarak beyaz rengim ile örgüye başladım. 4 sıra ön yüzde düz arka yüzde ters olarak ördüm. Sonra ön yüzde renkli ipe geçeceğiz. Kenar ilmeğini örüp ipi ön tarafa alıp bir ilmek örmeden atlatın. Sonra bir ilmek ters örün. İpi tekrar ön tarafa alıp bir ilmek örmeden atlatıp bir ilmek ters olarak örün. 

Ön yüzde sırayı tamamlayıp arka tarafa geçin. Kenar ilmeğini örmeden alıp renkli ilmeği ters örün. Beyaz kalan örmeden atlanan ilmeği düz olarak örün. Bu şekilde sırasıyla bir ters bir düz şeklinde örerek sırayı tamamlayın. 

Ön tarafa geçince tekrar beyaz renge geçip bütün ilmekleri düz olarak örün. Beyaz iple daima ön yüzde düz arka yüzde ters olarak örülüp renkli ipe geçince model uygulanacak. Bebek örgüleri be bebek battaniyesi çok şık olacaktır. Hem arta kalan ipler değerlenmiş hemde çok şık örgüler yapmış olacaksınız.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.