Bahar Çiçekleri Modeli ile Bayan Örgüleri YapınBugün farklı yapımı ile dikkatleri üzerine çeken bir yelek modeli ile karşınızdayım. Tığ ile yapılan modeli yelek olarak yapmak isteyenler paylaştığım resim sizlere fikir verecektir.

Yelek modelinin önce üst beden bölümü tırabzanlı olarak örülüp sonra alt bölümüne benim gösterdiğim şekilde devam edilmiştir. Angora iple modeli hazırladım. Orta kalınlıkta ip ve ince iple yapmanızı öneririm. Bu model etol şal yapmak için model arayanlar içinde güzel bir alternatif olacaktır. Örgüyü hazırlamaya zincir çekerek başladım. Bir tane sıkı iğne yapıp örgünün başlangıcını belli ettim. 5 zincir çekip beşinci zincire battım. 4 zincir çekip aynı yere bir daha battım.5 zincir çekip beşinci zincire batarak ilk modeli tamamlamış oldum. Sponsorlu Bağlantılar


5 zincir çekip beşinci zincire batarak ilk deliği oluşturun. 4 zincir çekip aynı yere modeli yapmak için yeni bir delik oluşturun. 5 zincir çekip beşinci zincire batıp son deliği oluşturun. İlk sırayı tamamlayıp bir zincir çekerek geri dönün.

İlk deliğe batıp buraya sıkı iğne doldurun. Ortadaki deliğe batıp buraya bir tane daha sıkı iğne yapın. 3 zincir çekip ipi çift dolayın. İlmekleri 4 defada örerek tamamlayın. 3 zincir çekip oluşan deliğe 6 tane ikili tırabzan yapın. Sonra deliğe batıp yaprağı bitirin. 3 zincir çekerek aynı yaprak gibi 2 tane daha yapın. Toplamda 3 yaprağı tamamlayıp sonraki deliğe batın ve buraya sıkı iğne doldurun. 


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir