Bağlamalı Örgü İle İster Bayan İster Erkek Örgüsü YapınHazırladığım bağlamalı örgü modeli ile ister bayan örgüsü ister erkek örgüsü yapabilirsiniz. Modeli 8 ilmek ve katları ile hesaplayıp 3 ilmek ilave ederek hazırlayın.

İlk olarak kenar ilmeğini alıp bir düz ilmek örüp altıncı ilmeğin içinden bir ilmek örüp şişin başına takın. Sonra takılan ilmekle yanındaki ilmeği birlikte düz örer gibi kesin. Devamında 4 ilmek daha düz örüp içinden ilmek aldığınız ilmeği ters örün. Sonrasında 2 ilmek daha ters örün. Sponsorlu Bağlantılar


Tekrar altıncı ilmeğin içinden yeni bir ilmek çıkartıp şişin başına takıp yanındaki iki ilmekle kesin. Devamında 4 ilmek daha düz örün. 3 ters ilmek örerek aynı şekilde örmeye devam edin.

Arka yüzde bütün ilmekleri aynen örerek devam edin. Ön yüzde aynı şekilde ilmekleri aynen örün. Arka yüzde ilmekleri tekrar olduğu gibi örerek sırayı tamamlayın. Ön sıraya geçince bu defa modeli değiştirin.

Kenar ilmeğini alıp altıncı ilmeğin içinden yeni bir ilmek çıkartın. Bu ilmeği şişin başına takıp iki ilmeği birlikte kesin. 4 ilmek daha düz örüp sonrasında 3 ilmeği ters örerek devam edin. Sadece ön yüzde modeli değiştirerek yapılan kolay bir örgü modeli hazırladım. Çok amaçlı bir model olduğu için evdeki herkes için kullanabilirsiniz.

 


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.