Bağlamalı İlmekler Örgü Modelini Lastik Olarak KullanabilirsinizSevgili hanımlar her örgü modelini lastik için kullanamazsınız. Bağlamalı ilmekler örgü modelini ise örgülerde model olarak hemde lastik olarak kullanabilirsiniz. Model bir ters bir düz şeklinde lastik gibi örüldüğü için kıvrılma yapmaz. 

4 ilmek ve katlarını ayarlayıp bir tane ilmek ilave edin. Örgüye arka taraftan bir düz bir ters bir düz bir ters şeklinde başlayıp bütün sırayı tamamlayın. Ön tarafa geçince kenar ilmeğini alın. Düz ilmekle başlayıp ters ilmekle devam eden ve düz ilmekle son bulan üç ilmeğin arasındaki boşluğa girin.Sponsorlu Bağlantılar


Buradan yeni bir ilmek çıkartın. Ara boşluğuna girdiğiniz üç ilmeğin ilkini düz olarak örün. Ördüğünüz ilmeği yeniden çıkarttığımız ilmeğin içinden geçirin ve bu iki ilmeği birlikte bağlayın. Böylece herhangi bir eksilme ve artırma söz konusu olmayacaktır. Sonraki ilmeği ters ve düz şeklinde örün.

Bir ilmek ters örün. Sonra tekrar üçüncü ilmeğin ara boşluğuna girip bir ilmek çıkartın. Önce ilk ilmeği düz örün ve bu ilmeği çıkarttığımız ilmeğinde içinden geçirin. Bir ilmek ters bir ilmek düz örün. Her modelin arasında bir ilmek ters örün ve 3 ilmeğe modeli uygulayın. 

Modelin arkasına geçince ilmekleri bir ters bir düz şeklinde aynen olduğu gibi örün. Tekrar ön tarafa geçince bu defa kenar ilmeğinden sonra bir düz bir ters ilmek örüp modeli uygulayın. Her defasında modeli kaydırarak ön tarafta tekrarlayın.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.