Bağlamalı İçi Boş Burgular Yelek Örgü ModeliBugün içi boş burgu görünümlü bağlamalı bir yelek modeli hazırladım. Yelek modeli olarak çok yakıştığını düşünüyorum. Burgu modelinden daha kolay bir yapımı var. Ben modelin aralarında ajurlu bir model kullandım. Bu şekilde bayan yelek modeli için daha uygun hale geldiğini düşünüyorum. Modele takım olması için 2 ters 2 düz lastik modeli kullandım. Ara modelini kullanmadan erkek örgüleri içinde kullanabileceğiniz bir model.

Yelek modeli 12 ilmek ve katları ile yapılıyor. Ara model 6 ilmek ana modelde 6 ilmek olarak kullanılıyor. İlk olarak örgünün arka sırasından örgüye başlıyoruz. 2 ilmek düz örüp bir ilmek artırın ve 2 ilmeği ters örerek kesin. Sonra 2 ilmek düz örün. Burası ara model oluyor. Sonra 2 ilmek ters 2 ilmek düz ve 2 ilmek ters şeklinde ana modeli örüyoruz. Sonra ajurlu ara modeli uygulayarak örgüye devam edin. Ön sıraya geçince 2 ilmek ters örüp bir ilmek artırın ve sonraki 2 ilmeği ters örerek toplayın. 2 ilmek ters örün.Sponsorlu Bağlantılar


Sonraki 6 ilmek ana modeli oluşturuyor. 8 sıra oluncaya kadar 2 düz 2 ters ve 2 düz şeklinde ana modeli örerek devam edeceğiz. Sekizinci sıraya gelince bağlama bölümünü yapacağız. Önce 2 ilmek ters bir ilmek artırıp sonraki 2 ilmeği ters örerek toplayın. 2 ilmek ters örün. 2 ilmek düz 2 ilmek ters ve 2 ilmek düz olan ana modele gelince 6 ilmeğin bittiği yerden ara boşluğuna girip yeni bir ilmek çıkartın.

Bu ilmeği şişe geri alıp bu ilmeği arkasındaki ilmekle beraber düz örerek toplayın. Sonraki ilmekleri aynen oldukları gibi örerek devam edin. Gördüğünüz gibi çok kolay bir model. Sadece 2 ters 2 düz şeklinde örüyoruz ve sekiz sıra olunca modeli bağlayarak bitiriyoruz. Ara model hem ön sırada hem arka sırada aynı şekilde örülüyor.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.