Bağlamalı Baklava Deseni İle Erkek ve Bayan Örgüleri YapınSaten iple yaptığım bağlamalı baklava desenli model hem bayan hemde erkek örgüleri için çok uygun olacaktır. 5 ilmek ve katları ile yapılan bu modeli şal ve yelek yapımı için kullanabilirsiniz. 

İlk olarak kenar ilmeğini örüp bir düz ilmekle başlayın ve bir ters bir düz bir ters bir düz şeklinde 5 ilmek örün. Bu 5 ilmek düz ile başlayıp düz ile bitmelidir. Aralarda 5 ilmek ters örülüp aynı şekilde bir düz bir ters şeklinde 5 ilmek örün. Arka yüzde bütün ilmekler aynen örülecek. Sponsorlu Bağlantılar


Ön yüzde tekrar aynı şekilde ilmekleri örün. Ön yüzde üçüncü kez ilmekleri aynen örüp araka yüze geçin. Bu şekilde 4 sırayı tamamlayıp beşinci sıraya geçince kenar ilmeğini alıp düz ilmekle başlayıp düz ilmekle biten 5 ilmeğin sonundan girip bir ilmek çıkartın ve bu ilmeği şişe takın. Şişe taktığınız bu ilmeği yanındaki ilmekle beraber düz örer gibi keserek örün. Sonraki ilmeği bir ters bir düz şeklinde aynen örün. Aradaki 5 ilmeği ters örüp tekrar 5 ilmeğin sonuna girin ve buradan bir ilmek çıkartıp şişe takın. Yeni çıkardığımız bu ilmeği yanındaki ilmekle kesip kalan ilmekleri aynen örün. Arka yüzde ilmekleri aynen örün. Bu şekilde 2 sıra daha örüp ön yüze geçince kenar ilmeğini alın. Sonraki 4 ilmeği ters örün. Sonra son kalan ters ilmekle arkasındaki düz ilmeğe yer değiştirip önce ters ilmeği sonra düz ilmeği örün. Devamında bir ters bir düz şeklinde 4 taneye tamamlayın. Son ilmeği örmeden önce tekrar iki ilmeğe yer değiştirip örün.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir