Bağımlılık Yapan Sıralı Şekerler Tığ Oya ModeliŞeker gibi bir tığ oya modeli paylaştım. Görenlerin çok beğendiği bir tığ oya modeli ile birlikteyiz. Farklı bir alt zemin kullanılmış. Sıralı olarak ip koparılmadan yapılıyor.

Limon küfü renginde çok hoş bir renk yazma kullanılmış. Her zaman olduğu gibi bir sıra zincir çekip tığ battı yapın. İlk sırayı aynı ip ile yapacaksınız. 3 zincir çekip hemen yanındaki zincire batın. Buraya bir tane tırabzan yapın. 3 zincir çekip bu tırabzanın tepesine batın ve bir tane tomurcuk yapın. Tekrar 3 zincir çekip yandaki boşluğa batın.

Sonra tekli örümcek yapın. İpi 3 defa dolayıp üçüncü zincire batın. Buraya bir tane tırabzan yapın. 3 zincir çekip zincirin tepesine batın. Sonra tırabzanın arasına sıkı iğne doldurun. Sonra zincir çekip önceki yapılan tomurcuğa batın. 3 zincir çekip tekrar bir tane tomurcuk yapın. Aynı yere sıkı iğne doldurun.Sponsorlu Bağlantılar


Zincir çekip son tomurcuğa batın. 3 zincir çekip tırabzanın tepesine batın. Zincirin arasına sıkı iğne doldurun. Tekli örümcek yapın ve üçüncü boşluğa batın. Bu şekilde alt zemini tamamlayın. Sonra çiçeklere geçin. Son tomurcuğa batıp 4 tane zincir çekin. İpi iki defa dolayıp aynı yere girip ikişerli olarak ilmeği kapatın.

5 zincir çekip boşluğa girin. 2 zincir çekip diğer zincirin altından girip bir tane ilmek çıkartın. Sonra bir kez ipi dolayıp aynı yere tekrar girip yeni bir ilmek daha çıkartın. Her defasında yeni bir ilmek çıkartıp ipi bir kez dolayın. Bu şekilde 10 tane ilmek çıkartın. Sonra bu ilmekleri bir defada kapatın. 5 zincir çekip araya girerek kapatın.

Böylece ilk yaprağı oluşturmuş olacaksınız. Bu şekilde 3 yaprak yapın. Her çiçeğin rengi farklı olarak yapılıyor. Çiçek desenleri için 2 veya 3 renk kullanabilirsiniz. Oya sandığım kanalının hazırlayıp sunduğu bu güzel tığ oya modelini beğeneceğinizi düşünüyorum.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.