Bademler Şiş Örgü ModeliBademler örgü modeli adını verdiğim yeni bir model hazırladım. Modeli anlaşılsın diye orta kalınlıkta bir ip ile ördüm. Ama etol şal yapmak için daha ince bir ip kullanmanızı tavsiye ederim.

Model 3 ilmek ve katları ile yapılıyor. En son 2 tane kenar ilmeği ilave etmeyi unutmayın. Model öncesinde lastik hazırlanması gereken bir örnek. Bu modele çok karışık olmayan bir lastik hazırlayın. Sonra örgünün arka sırasında bütün ilmekleri ters olarak örün. Sonra örgünün ön sırasında ilmekleri bu defa düz olarak örün.

Bu sırada ilmekleri çok sıkı örmeyin. Biraz gevşek bırakarak örün. Örgünün arka sırasında önce kenar ilmeğini örmeden alın. Sonraki 3 ilmeği düz örerek birlikte toplayın. Sonra bir ilmek artırın. Tekrar 3 ilmeği düz örerek toplayın. Sonrasında bir ilmek artırın.Sponsorlu Bağlantılar


Bu sırada 3 tane olan ilmek sayısı 2 taneye düşecek. Sonra örgünün ön sırasına geçince önce kenar ilmeğini örmeden alın. Sonra iki ilmeği bilikte düz örün. Bir kez ipi şişe dolayıp aynı 2 ilmeği birlikte tekrar düz olarak örün. Sonra tekrar iki ilmeği birlikte düz örüp bir kez ipi dolayın ve aynı ilmekleri tekrar düz örün.

Bu sırada 2 tane olan ilmekleri 3 taneye çıkartıyoruz. Böylece eksilen ilmek sayısını eski haline getirmiş olacağız. Bundan sonrasında örgünün ilk başlangıcında yapılan işlemleri tekrarlayın.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.