Bademler Örgü Modeli Yeni Trendi YakalayınSevgili hanımlar bademler örgü modeli ile bütün gözleri üzerinizde toplayabilirsiniz. Sade şıklığı ile beğenileri kazanan örgü modeli için alize hapy baby ip ve 3 numaralı şiş kullandım. Modeli yaparken 4 ilmek ve katlarına ihtiyacınız olacak. İki tanede kenar ilmeği ilave etmeyi unutmayın.

İlk olarak bütün ilmekleri düz olarak örün. Modelin arka tarafına geçince ilmekleri ters olarak örün. Ön tarafa geçince modele başlıyoruz. Kenar ilmeğini alıp ikinci ilmeğin arasındaki boşluğa girin ve buradan yeni bir ilmek çıkartın. İpi şişe dolayıp aynı yerden yeni bir ilmek daha çıkartın.Sponsorlu Bağlantılar


Sonra 4 ilmeği birlikte düz örerek kesin. Sonraki 4 ilmeği düz örün. Tekrar ikinci ilmeğin arasındaki boşluğa girip bir ilmek çıkartın. Bir kez ipi dolayıp aynı yere batıp bir ilmek daha çıkartın. Sonra 4 ilmeği düz örerek kesin.

Modeli uyguladıktan sonra arada 4 ilmek düz örün. Modelin arka tarafına geçince bütün ilmekleri ters örün. Ön tarafa geçince kenar ilmeği ile birlikte 5 ilmeği düz örün. Bu defa arada 4 tane düz ördüğümüz bölüme modeli uygulayıp model uyguladığımız ilmekleri ise düz olarak örün. 

Model arka tarafta daima ters olarak örülecek ve başka bir işlem yapılmayacak. Ön tarafta 4 ilmekten oluşan modeli uygulayıp aralarda 4 ilmek düz örüp boşluk vereceğiz. Bir sonraki sırada verdiğimiz boşluklara modeli uygulayıp yanına ise 4 ilmek düz örüp boşluk vereceğiz.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir