Badem Şekeri Battaniye ModeliSpor şık bir bebek battaniyesi modeli sizlerle. Oldukça zarif görünümlü bu modeli ben battaniye modeli olarak çok yakıştırdım. Ama tüm bebek örgülerine uygulayabileceğiniz zarif bir örgü modeli.

Model 6 ilmek ve katları ile yapılıyor. Model başlangıcında lastik gerektirmiyor. İlmekleri hazırlayıp örgünün arka sırasından örmeye başlıyoruz. İlk 2 ilmeği düz olarak örün. Sonraki 4 ilmeği ters olarak örün. 2 düz 4 ters şeklinde sıra boyunca örmeye devam edin. Örgünün ön sırasına geçince önce iki ters ilmeği örün.

4 tane olan düz ilmeklere gelince sondaki dördüncü ilmeği örgünün başına alın. Sonra bu 4 ilmeği düz olarak örün. Aradaki iki ilmeği ters olarak örün. Sonraki 4 ilmeği düz örerek devam edin. 4 tane olan bölümün bir tanesine model uygularken sonrakini boş bırakıp düz olarak örün.Sponsorlu Bağlantılar


Örgünün arka sırasına geçince ilmekleri oldukları gibi örün. Tekrar örgünün ön sırasına geçince 2 ilmek ters örün. Daha önceki sırada model uyguladığımız 4 ilmeğe tekrar model uygulayacağız. Dördüncü ilmeği örgünün başına alıp yer değiştirin. Sonra bu 4 ilmeği düz olarak örün. Aradaki 2 ilmeği ters örüp sonraki 4 ilmeği düz olarak örün.

Bu işlemi 4 defa tekrarlayın. Sonra boş bıraktığımız 4 ilmeğe model uygulayıp model uyguladığımız 4 ilmeği boş bırakarak düz örün. Aynı şekilde bu işlemi 4 defa tekrarlayın.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.