Ayva Çiçekleri Örgü ModeliSevgili örgü sever hanımlar model arşivine bir yenisini daha ekledim. Sizlerden gelen yoğun ilgi ve beğeni üzerine daha sıkı çalışarak model anlatımı yapmaya devam ediyorum. Kolay ve sıralı olarak yapılan modelin aralarında ikişer tane ters ilmek kullandım.

Modelin kendisi üç ilmek ile yapılıyor. İstenirse ara model konulabilir. Örgüye asıl görünümünü veren bir püf noktası var. Yazımın ilerleyen bölümlerinde bu püf noktasını sizlere anlatacağım. Beş ilmek ve katlarını ayarlayıp iki ilmek ilave ederek örgüye başladım.Sponsorlu Bağlantılar


İlk önce arka tarafta modelin kurulumunu yapıyoruz. İlk iki ilmeği düz örüp sonraki üç ilmeği ters örün. İki düz üç ters şeklinde devam edin. Ön tarafa geçince ilk iki ilmeği ters örüp düz ilmeklere geldiğiniz zaman ipi ön tarafa alın ve bu üç ilmekle birlikte kesme işlemi yapar gibi ters örün.

İpi bir kez şişe dolayın. Aynı ilmekleri bir daha örün. Bir kez ipi dolayıp aynı ilmekleri son kez örün. Üç ilmekten beş tane yeni ilmek elde edeceğiz. Bu beş ilmeğin ikincisini diğerlerinin üzerinden atlatın. Arkasından girip şişe geri alın.

Arada iki tane ters ilmek örüp düz ilmeklere gelince aynı işlemi tekrarlayın. Arka tarafa geçince ilk iki ilmeği düz örüp beş tane olan ters ilmeğin birincisini tekrar ters örün. Sonraki iki ilmeği birlikte keserek ters örün. Kalan iki ilmeği de birlikte keserek örmeye devam edin.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.