Ayışığı Örgü Modelini Bebek Örgülerinde KullanmalısınızBebek örgüleri için alternatif bir model olan ayışığı örgü modeli anlatımına hoş geldiniz. Bu tür modeller genel olarak bebek örgülerinde tercih edilmiş olsa da yetişkinler içinde kullanılabilir. 

Modeli örmeye ön yüzden başlıyoruz. Önce bütün ilmekleri düz olarak örün. Arka yüze geçince önce kenar ilmeğini alın ve ikinci ilmeğin ara boşluğuna girip buradan yeni bir ilmek çıkartın. İpi bir kez şişe dolayıp bu iki ilmeği birlikte örerek kesin. İki ilmek yerine üç ilmek elde etmiş olacağız. Sponsorlu Bağlantılar


Devam edin ve ikinci ilmeğin ara boşluğuna girip bir ilmek çıkartın. Sonra ipi dolayıp artırın ve ilmekleri birlikte örüp kesin. Sonraki sıraya geçince ilmekler üçerli gruplar halinde görünüyorlar.

Bu üçerli grupların ilk ilmeğini ters örüp kalan iki ilmeği düz olarak örün. Sonra ters örülen ilmeği düz ilmeklerin üzerinden atlatıp bırakın. Bir önceki sırada artmış olan ilmek böylece eksilmiş olacaktır. 

Sonraki sırada bütün ilmekler ters olarak örülecek. Böylece modeli bitirmiş olacağız. Yeni modele başlarken ilk başlangıçta yapılan işlemler tekrarlanacak. Önce bütün ilmekler düz olarak örülecek. Arka yüzde ise ikinci ilmeğin arasından yeni bir ilmek çıkartıp ipi dolayın ve iki ilmeği keserek örün.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.