Aslan Ağzı Renkli Çocuk Örgüsü ModeliÇocuk örgülerinde kullanabileceğiniz renkli cıvıl cıvıl bir örgü modeli ile karşınızdayım. Renkli örgü modelinin yapımında iki ayrı renge ihtiyacınız olacak. Bazı modeller daha fazla renk kullanılarak yapılabiliyor ama bu model sadece iki renk ile örülüyor.

Model 3 ilmek ve katları ile yapılıyor. İlk olarak hangi renkleri kullanacağınıza ve hangi rengi ana renk yapacağınıza karar vermelisiniz. Ben mavi ve pembe renklerini kullandım. Mavi rengi ana renk olarak tercih ettim. İlk olarak lastik hazırlayın. Bu modele örgünün arka sırasında başlanıyor.

Önce kenar ilmeğini pembe renk ile ters örün. Sonraki 3 ilmeği mavi renk ile çift dolayarak ters örün. Sonraki 3 ilmeği pembe renk ile ters olarak örün. Sıra boyunca 3 ilmek pembe renk ile 3 ilmek mavi renk ile ters olarak örün. Mavi renk ile örerken ilmekleri çift dolayarak örün.

Pembe renk ile sadece ters olarak örün. Örgünün ön sırasına geçince kenar ilmeğini pembe renk ile düz olarak örün. Sonraki çift doladığımız 3 ilmeği serbest bırakıp boyunu uzatın. Sonra bu 3 ilmeği birlikte düz olarak örün. Bir kez ipi şişe dolayıp aynı 3 ilmeği tekrar birlikte düz olarak örün.Sponsorlu Bağlantılar


Sonra renk değiştirip pembe renk ile 3 ilmeği düz olarak örün. Böylece iki sırayı tamamlamış olacaksınız. Örgünün arka sırasına geçince renk değiştireceğiz. Pembe ile ördüğümüz kenar ilmeğini mavi renk ile ters öreceğiz. Sonraki 3 ilmeği pembe renk ile ters olarak örün.

Sonraki 3 ilmeği mavi renk ile çift dolayarak ters örün. Sırayı tamamlayınca örgünün ön sırasında kenar ilmeğini örmeden alın. Pembe renk olan 3 ilmeği düz olarak örün. Mavi renkli ilmeklere gelince önce ilmekleri serbest bırakıp boyunu uzatın.Sonra bu 3 ilmeği birlikte düz olarak örün.

Sonra ipi şişe bir kez dolayıp aynı 3 ilmeği tekrar birlikte düz olarak örün. Bu şekilde sırayı tamamlayın. Her model 2 sıradan oluşuyor. Her defasında modeli kaydırarak tekrarlayın.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.