Askılı Tığ İşi Slopet Elbise ModeliTığ işi slopet örgü bebek elbise yapımını sizler için paylaştım. Tığ ile yapılan bir elbise modeli olduğu için çok kolay ilerliyor. 1,5-2 yaş için uygun büyüklükte bir elbise modelidir.

Elbise modelinin yapımına bel lastiğinden başlanıp önce etek kısmı örülüyor. Daha sonra roba kısmı örülüyor ve en son olarak askıları örülerek bitiriliyor. Askılar 2 adet düğme ile bedene tutturuluyor. Elbise modelinin yapımında 100 gram 360 metrelik bir ip kullanılmıştır.

Elbise modelinin yapımında 3 milimlik tığ kullanılmıştır. Kullanacağınız tığ kalınlığı azalırsa elbise modelinin ölçüsü küçülecektir. Elbise modelinin bel çevresi 26 santim ,etek kısmı bel lastiğinden itibaren 26 santim, omuzdan itibaren ise 47 santim gelmektedir.Sponsorlu Bağlantılar


İlk olarak 45 santim uzunluğunda zincir çekerek örgüye başlayın. İp ince olduğu için 108 zincir çekilerek örgüye başlanılmıştır. Önce bir sıra tırabzan örün. İkinci sıraya geçince tırabzanların önce arka arasına girerek sonra ön ara bölümüne girerek örün. Böylece lastik bölümü oluşturulmuş olacak.

Bu ölçülerle başlayıp sonrasında kendi beğendiğiniz başka bir modeli uygulayabilirsiniz. Tığ örgü sevenlere özel olarak Ece hanım bu şık bebek elbise modeli hazırlamış. Bu elbise modeline takım olarak saç bandı ve patik yapmış. Dilerseniz sizde böyle bir takım yapabilirsiniz.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir