Artırmalı Selanik Battaniye ModeliŞıklığı ile beğenileri kazanan bir model olan artırmalı selanik battaniye modelinin nasıl yapıldığını görelim. Bu battaniye modeli diğerleri gibi örülmüyor. Köşesinden başlanıp büyütülerek örülüyor.

Hem kız bebeklere hem erkek bebeklere kullanılıyor. Hazır battaniyeleri aratmayan bir görüntüsü var. Yumuşacık ve sıcacık bir battaniye oluyor.

Bazı battaniye modelleri delikli yapıda olduğu için altına astar gerektiriyor ama bu battaniye modelinde astara kullanmaya gerek kalmıyor.Sponsorlu Bağlantılar


Dilerseniz kullanılan malzemelerden bahsedelim.

* 4.5 numara şiş

* Ve şişinize uygun yün

Yapım tekniği hakkında bilgi vermem gerekir ise. Yalancı selanik ve arttırma tekniği ile örülmüş model.

Dileğiniz büyüklükte örebilirsiniz ki arttırmalar tamamlandıktan sonra eksiltme işlemlerine geçiyoruz ve böylelikle battaniyemiz bitmiş oluyor.

Herkesin yapabileceği çabuk üreyen bir model. 5 ilmek atarak başlıyoruz ve 5 sıra haroşa olarak örüyoruz. Yan fırfırları örmek için sağ ve sol taraftan 5 er ilmek arttırma yapacağız.

Ve bu arttırma ilmeklerini örerken aynı zaman da dolayarak arttırma işlemi de yapacağız ki delikli görünümü verebilelim diye. Model bitimin de bu delikli yerlere kurdele geçirirseniz daha şık bir görünüm elde etmiş olursunuz.

Bu battaniye modelinin bir avantajı da kenar danteli aynı yapıldığı için kenarına başka bir dantel araştırmanıza gerek kalmıyor.

Köşeden başlanarak örüldüğü için görünümü de bambaşka oluyor. Nilüfer hanım bu şık battaniye modelini nasıl yapacağınızı sizlere videolu olarak anlatmaktadır.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.